rozkminki MR

Wstyd mi. Za to jaką jestem przyjaciółką.

Wiesz miałam marzenie? Ktoś inny może je zrealizować? Skąd to wiem? Bo tym kimś jest moja przyjaciółka. Otrzymała propozycję i ma szansę zrealizować „moje” marzenie. Niezły kanał? Czy z niej skorzysta czy nie, w sumie nie ma znaczenia. Żadna jej decyzja nie spowoduje, że to ja stanę przed tą szansą. Tylko dlaczego ja pomyślałam, że ona mi coś zabrała? Taki przecież jest lajf. Nie jest, to kwestia nawet sprawiedliwości, tak wyszło.

Co mnie w tym wszystkim najbardziej wkur…? Fakt, że bardzo nieświadomie stanęłam z moją najbliższą duszą do rywalizacji. Ja się na to nie pisałam. Nie chciałam z nią konkurować, stawać w szranki, być z nią porównywana i przegrać. Gdybym tylko wiedziała, że do tego dojdzie… Lubię wyzwania lecz są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze.

Trudno mi się przyznać lecz wstyd mi. Wstyd mi za siebie, za swoje uczucia, za swoje myśli. Tylko co ja mam zrobić jak ja tak pomyślałam, tak czułam? Może nie powinnam tego pisać, przecież nie siedzisz w mojej głowie. Nikt się nie dowie. Tylko mnie to uwiera, niszczy od środka.

Wstyd mi za to jaka ze mnie przyjaciółka. Przecież prawdziwa przyjaciółka jest przy tobie zawsze. Mimo wszystko. Prawda? Ja bym chciała aby moja przyjaciółka taka była. To dlaczego sama taka nie jestem? Przecież staram się postępować w stosunku do innych tak jak ja bym chciała być potraktowana. Skupiłam się na sobie, taka piep… egoistka. Lecz jak czuje się ona? Musi podjąć decyzję czy moje marzenie jest jej marzeniem? A to pociąga za sobą wiele, wiele innych konsekwencji.

Koniec mazania. Podobno nie ma tego „złego” co by na dobre nie wyszło. Przecież jest tyle możliwości na nowe cele/marzenia dla mnie (i nie chodzi tu o bieganie 😉 ) ?

Będę przyjaciółką, która „otuli ciebie całą” i  „uspokoi każdy nerw”. Wczoraj się po prostu nie liczy się, bo wczoraj … każdemu zdarza się wypadek przy pracy.

Zadałam pytanie na naszej grupie na FB: jaka powinna być przyjaciółka? Pojawiły się między innymi takie odpowiedzi:

  • „Prawdziwa, szczera, wspierająca i dopingująca”
  • „Empatyczna, prawdziwa, szczera, asertywna, zwariowana, radosna”
  • „mówić szczerze co widzi świat a nie Ty sama, nawet jeśli obraz jest słaby”
  • „Nie wiem. Nie mam takiej osoby”
  • „Na pewno przyjaciółka musi umieć słuchać nie wyobrażam sobie mówić do ściany… nie wyobrażam sobie rywalizacji między przyjaciółkami… jakiejkolwiek i o cokolwiek. W obecności prawdziwego przyjaciela musisz się czuć naprawdę swobodnie i nie musisz nic ukrywać ani nikogo udawać” 
  • „Powinna Cię wkurzać ale i rozweselać, mieć odmienne zdanie ale szanować Twoje poglądy… Ale przede wszystkim powinna być przy Tobie w każdym momencie. Taka osoba jest skarbem!”.

Za słowami piosenki HEY:

„Nagle coś drobiażdżek wręcz na manowce złości wywiódł mnie.  Kochaj mnie mimo wszystko.”

 

A ty jaką jesteś przyjaciółką?

 

Dołącz do grupy aktywnym mam na FB:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

 

Instagram, tam też jesteśmy:
iloolo11169053_10205109642593257_978717547_n

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: