imprezy,  oceniamy

Wesołe Biegi Górskie (relacja)

Gdy znudzą Ci się przetarte doświadczeniem trasy biegowe i poczujesz chęć nowych wyzwań to pobiegaj po górach, ale… w Warszawie. Brzmi dziwnie? Poznaj szczegóły!
O WBG opowie Ania z drużyny Mamy ruszamy, która jest naszym drużynowym, górskim zapaleńcem. Ta mała ciałem, ale wiela duchem matka – wariatka podżega miejskie biegaczki namiętnie szlifujące chodniki do górskich epizodów.  No to ten… Głos oddaję Annie 🙂

„Niedługo po porodzie podjęłam kroki w szybkim powrocie do formy przed ciąży. Poszukując biegów w sezonie jesień 2015 – zima 2016 szukałam imprez biegowych, które będą odbywały się w okolicy Warszawy, a najlepiej blisko moich rodziców, u których mogłabym na czas biegu zostawić dziecko. Tak właśnie trafiłam na drugą edycję cyklu Wesołe Biegi Górskie.

wbg

To była (i jest) świetna okazja, aby spróbować swoich sił w terenie. Pętla po której się biega to dystans 2 km. Do wyboru trzy dystanse: rekreacyjne 2 km (1 pętla), 6 km (3 pętle), jakby komu było mało 10km (5 pętli).
Choć nazwa biegu „górskie” może być nieco myląca, to nie należy lekceważyć trasy z licznymi podbiegami, wąskimi leśnymi ścieżkami i ostrymi zakrętami. Trasa w lesie, po wesołowskiej wydmie. Urokliwa, nieco wymagająca, a to za sprawą kilku długich podbiegów na wydmy – suma podbiegów na jednej pętli to 45 metrów. W pakiecie również ścieżki ze sporą ilością wystających korzeni oraz ostre zakręty. W tegorocznej edycji mieliśmy nawet jedno powalone drzewo. Streszczając trzeba wbiec prosto na wydmę, potem w prawo po zbiegu, w prawo, wbieg na wydmę i w lewo, potem na końcu wąskiej szczytowej ścieżki w prawo, w prawo, długo prosto, jeszcze lekko w prawo i prost, następnie w prawo i na wydmę, na niej w lewo, szybko w lewo i po ostrym zbiegu ostatni raz w lewo i już tylko raz w prawo i prosto 😉 Skomplikowane? Nieee….
Biegi odbywają się zimą, więc podłoże jest bardzo wymagające i warto patrzeć pod nogi. Zalegający śnieg nie ułatwia pokonywania trasy. Ktoś, kto biega głównie po chodniku i twardym podłożu, może poczuć zmęczenie nie tylko w nogach. Przebiegnięte pętle należy sobie liczyć samemu. Na mecie „ręczny” pomiar czasu i butelka wody.

Niezależnie od dystansu cena wpisowego wynosi 10 zł za jeden bieg, przy wcześniejszym zapisie przez formularz internetowy. Wpisowe obejmuje numer startowy oraz napoje na mecie – woda zaraz po biegu oraz ciepła herbata w budynku szkoły w której mieści się biuro zawodów. W tym miejscu również odbieramy numer startowy oraz możemy złożyć depozyt. Start trasy jest oddalony o około 5 minut drogi pieszo, po drugiej stronie Traktu Brzeskiego, tuż na skraju lasu.

WBG to cykl biegów i medale otrzymają uczestnicy co najmniej 3 z 5 biegów cyklu (wręczane podczas finału). Bieg finałowy nie jest wliczany do klasyfikacji generalnej.

W poprzedniej edycji WBG 2016 w pierwszym biegu wystartowałam niecałe 5 miesięcy po cesarskim cięciu. Dwa pierwsze biegi z cyklu na trasie 2 km z czasami odpowiednio 13:06 oraz 12:59. Kolejny bieg to było już 6 km z wynikiem na mecie 38:33.

W pierwszy biegu tegorocznej edycji WBG 2017 wystartowały jeszcze trzy mamy z Mamy ruszamy oraz jeden wspierający tata.

Wyniki z pierwszego biegu przedstawiają się następująco:

Maria Wolińska – czas 33:57 na 6 km, 15 miejsce open, 3 miejsce wśród kobiet open, 1 miejsce w K30

wbg 6

Anna Szloser – czas 39:46 na 6 km, 28 miejsce open, 9 miejsce wśród kobiet open, 5 miejsce w K30

wbg 4

Anna Pietruszka – czas 41:10 na 6 km, 30 miejsce open, 11 miejsce wśród kobiet open, 6 miejsce w K3
Piotr Pietruszka – czas 41:35 na 6 km, 33 miejsce open, 21 miejsce wśród mężczyzn open, 7 miejsce w M30

wbg 3

Barbara Ciach – czas 71:21 na 10km, 82 miejsce open, 17 miejsce wśród kobiet, 1 miejsce w K20

wbg 5

Wesołe Biegi Górskie to świetna i kameralna impreza biegowa. Ciekawa trasa, dobrze oznaczona i zabezpieczona, biegacze z pasją, atrakcyjny teren oraz fajny pomysł zorganizowania imprezy towarzyszącej każdemu biegowy – zawody na orientację. WBG to doskonały początek dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił na leśnych ścieżkach,  poza miejskim asfaltem i biegami ulicznymi.

Jeśli chcesz do nas dołączyć to najbliższy bieg już 4 lutego. Pamiętaj o wpisaniu Mamy ruszamy w nazwie drużyny. Zapisy i więcej informacji na stronie organizatora: http://www.bg_2017.team360.pl/node/8387″

Przetarty Szlak, dziękujemy za fotki 🙂

Dołącz do grupy aktywnym mam na FB:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

Instagram, tam też jesteśmy:

iloolo11169053_10205109642593257_978717547_n

 

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: