imprezy,  oceniamy

Vikings run – bieganie wpław i kajak do tego – poznaj nowy wymiar biegania.

Wrześniowe weekendy były wypełnione biegami po brzegi. Przewertowaliśmy kalendarze biegowe, by wybrać te najlepsze i najfajniesze, które wyróżniały się na tle pozostałych. W ostatni weekend września zaprowadził nas nad Zalew Sulejowski gdzie odbywała się druga edycja biegu przeszkodowego Vikings Run.

Bieg o nietypowej formule, bo poza bieganiem przeszkodowym na zawodników czekała przeprawa wpław i dystans do pokonania kajakiem. Etap wodny nie był jednak obowiązkowy. Zwolennicy klasycznego OCRu mogli zdecydować się na opcję RUN, gdzie czekało na nich 40 przeszkód i 10 km biegowego dystansu. Kto potrzebował więcej adrenaliny, mógł dorzucić dystans kilometr wpław lub 2 km kajakiem. Dla tych, którzy nie chcieli poddać się morderczemu wysiłkowi organizatorzy przygotowali trasę RUN MINI co sprowadzało się do 5 kilometrowego wyścigu z przeszkodami.

W tej edycji na zawodników czekały wymagające przeszkody zarówno postawione ludzką ręką, jak i te przygotowane przez naturę. Przeszkody mogły zaskoczyć trudnością i niebanalnymi rozwiązaniami. Uczestnicy w zależności od deklaracji byli klasyfikowani w serii Elite (samodzielne pokonywanie przeszkód, bez możliwości karnej rundy, ale z możliwością podejmowania nieograniczonej ilości prób jej pokonania) oraz serii Open, w której dozwolona była pomoc ze strony innych uczestników.

Nazwa Vikings Run nie jest przypadkowa. Organizator wyjaśnia: „Naszym
celem jest zaoferowanie im zupełnie nowego poziomu rozrywki, którego nie dostarcza żaden z
obecnych biegów OCR. Pragniemy stworzyć tematyczny bieg z przeszkodami, który nie tylko dostarczy
ekstremalnych wrażeń, ale każdemu z uczestników pozwoli choć na chwilę przenieść się w mityczny
świat Vikingów”

Bieg spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród biegaczy, oto kilka opinii, do których dotarliśmy:

tata_na_treningu
„I tak oto zostałem Wikingiem. Dzisiaj nad Zalewem Sulejowskim była świetna impreza vikings_run_ocr. Jak dla mnie moje osobiste ocr odkrycie roku. Trasa jak lubię- sporo lasu i natury, kilka męczących podbiegów pod wał, trochę wody i bagna. Kilka przeszkód całkiem trudnych technicznie, więc doniesienie opaski Elite wymagało wysiłku. Do tego świetna organizacja, a całość zaledwie godzinę drogi od Warszawy. Zupełnie nie rozumiem dlaczego tyle osób jechało w tym czasie do Gdańska na inną imprezę.
Ja jedyne czego żałuję to tego, że nie wziąłem opcji bieganie + kajak. Następnym razem nadrobię.”

_booncool_
„vikings_run_ocr 10 km 30 Przeszkód, opaska doniesiona i kończę w Elit na 3 miejscu. Organizacja na super poziomie, trasa mocno crossowa z podbiegami i przeprawami rzecznymi. Do tego parę wymagających technicznych przeszkód i całość daje super bieg w centralnej Polsce. Polecam i widzimy się na kolejnej edycji.”

zygi_trenuje
„Mam nadzieję że ta impreza się rozwinie. Też mi się podobało💪”

mateuszmissala
„Rodzinna i sportowa sobota razem z  vikings_run_ocr 🔥Serdecznie polecamy! Nawet złamane żebro nie przeszkodziło donieść opaski na metę! 👏

greendancingsquirrel
„Trasa była wymagająca, ale bawiłam się świetnie! przeszkody i atmosfera oczywiście na duży plus. mam sentyment do tego biegu, bo na 1 edycji zaczęłam swoją przygodę z biegami OCR. i bardzo cieszę się, że udało mi się zająć 1 miejsce w kategorii kobiet. niestety żadnymi zwycięskimi zdjęciami się z Wami nie podzielę, ponieważ dekoracji w kategorii open nie było. i nie będę ukrywać, że było mi z tego powodu bardzo przykro. nie tak wyobrażałam sobie swój pierwszy wygrany bieg i zdecydowanie lepiej wspominałabym go po wyczytaniu na podium czy spoglądając na pamiątkowy dyplom na półce.”

Imprezę wpisujemy do naszego kalendarza. Kolejna edycja planowana jest na maj 2020 roku. Mamy nadzieję, że organizator dorzuci jeszcze bieg dla dzieciaków, bo tego nam troszkę zabrakło.

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: