AKTYWNOŚĆ,  artykuły,  porady treningowe

Gdy diecie trzeba pomóc – spalacze tkanki tłuszczowej.

Red Alert! Przeciwskazania do suplementacji spalaczy.

O ile spalacze przyjmowane są zgodnie z zaleceniami producenta nie są preparatami szkodliwymi. Nie znaczy to jednak, że są produktami zalecanymi dla każdego. Jest szereg przeciwskazań, o których musisz wiedzieć.

Spalacze zawierają min. kofeinę, która może podnosić ciśnienie krwi. W związku z tym do tego typu preparatów z rezerwą muszą podchodzić osoby z nadciśnieniem, z przebytym udarze lub zawale oraz w sytuacji gdy występują jakiekolwiek zaburzenia pracy serca. Jeśli w twoim życiu wystąpiło choć jedno z tych schorzeń zrób badania i koniecznie skonsultuj swoje plany suplementacyjne z lekarzem.

Jeśli chorujesz na cukrzycę suplementacja reduktorami tkanki tłuszczowej też powinna zostać skonsultowana z lekarzem oraz dietetykim. Spalacze mogą wpływać na gospodarkę glukozy i insuliny w organizmie. Ponad to składniki spalaczy mogą wchodzić w reakcję z lekami, a tym samym zaburzać ich działanie.

Temat reduktorów tkanki tłuszczowej powinny podarować sobie kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Powodów jest wiele… sam fakt przyśpieszania redukcji tkanki, podnoszenie ciśnienia tętniczego, zmniejszenie apetytu, pobudzenie, co w okresie ciąży i laktacji zaliczamy do działań niepożądanych. Pamiętaj, że w ciąży i podczas karmienia odpowiadasz za dwie osoby – za siebie oraz swoje dziecko. Każdy supelement, który stosujesz suplementuje też Twoje dziecko.

Jeśli decydujesz się na stosowanie spalaczy popatrz na swój organizm holistycznie. Zastanów się czy coś Ci dolega, czy przyjmujesz na stałe leki, albo czy żyjesz z chorobą przewlekłą, która towarzyszy Ci od tak dawna, że do niej przywykłaś… zaburzenia pracy tarczycy, alergie, nietolerancje, problemy z nerkami, zaburzenia w obrębie układu pokarmowego…
Nie oznacza to, że nie możesz suplementować termogeników, ale…powinno to wzbudzić twoją czujność.

 

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: