AKTYWNOŚĆ,  artykuły,  porady treningowe

Gdy diecie trzeba pomóc – spalacze tkanki tłuszczowej.

Spalacze dla kobiet vs. spalacze dla mężczyzn.

Jednemu zaprzeczyć nie można… różnimy się. Kobiety i mężczyźni tyją i chudną inaczej. U kobiet proces gromadzenia tkanki tłuszczowej jest powiązany z gospodarką hormonalną u panów zdecydowanie mniej.  Inaczej też tyjemy. Patrząc bardzo ogólnikowo… panie gromadzą tkankę zazwyczaj w pierwszej kolejności na pośladkach i udach, panowie raczej w okolicy brzucha. Wszystko to prawda, ale czy te różnice rzeczywiście wymagają innych preparatów do redukcji?

Generalnie reduktory tkanki tłuszczowej mają taki sam wpływ na organizm kobiety i mężczyzny. Proces termogenezy przebiega tak samo u kobiet jak i u mężczyzn. Czyli jeśli mówimy o spalaczu to generalnie nie ma różnicy.

JEDNAK…

producenci dokładają (o czym informują na ulotce i opakowaniu) różne substancje, których suplementację zaleca się paniom lub panom. Wtedy nie mamy do czynienia konkretnie ze spalaczem, a raczej kompleksem przeznaczonym dla kobiet lub mężczyzn. I w tej sytuacji, rzeczywiście możemy podzielić spalacze na te bardziej dedykowane paniom lub panom, ale… nie oznacza to, że jeśli kobieta zastosuje ten dedykowany mężczyznom, to jej urosną wąsy 🙂 Spokojnie.

Jeśli chodzi o sam termogenik jest on taki sam dla kobiet i mężczyzn i proces jego działania przebiega tak samo. Efekty będą oczywiście różne, ale powodem tego nie jest płeć, a indywidualne uwarunkowania. Dlatego tak istotne jest to, by każdy suplement wybrać pod siebie.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: