AKTYWNOŚĆ,  artykuły,  porady treningowe

Gdy diecie trzeba pomóc – spalacze tkanki tłuszczowej.

Jak działają spalacze?

Spalacze stymulują szereg procesów, które zachodzą w organizmie ludzkim. Jednym z nich jest termogeneza, w wyniku której organizm  spala kalorie i wytwarza ciepło by utrzymać stałą temperaturę ciała. Takie substancje jak kofeina czy ekstrakt z zielonej herbaty stymulują ten proces. Po ich spożyciu organizm potrzebuje dużo więcej energii, by je strawić. Co oznacza, że zużywa więcej kilokalorii zmagazynowanych w tkance tłuszczowej.

Kolejny proces, na który mają wpływ substancje, które znajdziemy w spalaczach to lipoliza. Jest to proces uwalniania kwasów tłuszczowych i glicerolu z tkanki tłuszczowej. Mówiąc jaśniej… to proces, który przygotowuje zapasy tłuszczu do wykorzystania. Wszystko odbywa się za sprawą kofeiny. Stymuluje ona układ nerwowy, w wyniku czego podwyższa stężenie adrenaliny i noradrenaliny. Powoduje to widoczne dla nas stany np. uczucie pobudzenia organizmu, ale poza tym stymuluje także komórki tłuszczowe do uwalniania kwasów tłuszczowych.

Warto zwrócić uwagę też na takie składniki zawarte w spalaczach jak ekstrakt z pokrzywy czy mniszka lekarskiego. Nie mają one wpływu na metabolizm kwasów tłuszczowych, ale na wydalanie płynów z organizmu. Czasem okazuje się, że poza redukcją tkanki tłuszczowej organizm wymaga także pomocy  w pozbyciu się nadmiaru wody zgromadzonego pod skórą.

Odpowiadają także za tłumienie głodu. To nic innego jak ograniczenie apatytu i chęci spożycia „ciastków” czyli łatwo dostępnych, kuszących grzechów dietetycznych.

Termogeniki pobudzają. Pod ich wpływem organizm jest bardziej odporny na zmęczenie i bardziej wydolny. Dzięki temu treningi mogą być  intensywniejsze, co wiąże się z tym, że organizm musi wyprodukować więcej energii, a tym samym spalić więcej kalorii.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: