oceniamy,  PARENTING,  produkt

Księżniczka, lew, lisek, robot kim chcesz być? Słuchawki dla dzieci od IFROGZ [TEST]

Sport sportem lecz czasami poza kulturą fizyczną i u Mamy ruszamy coś dla duszy i rozrywki. Choć w sumie nie u samej mamy co u dzieci. Jako rodzic zapewne wiesz, że jak dziecko ma zajęcie, to ty też znajdziesz chwilę dla siebie.

Co o słuchawkach wiedzieć powinieneś?
  • bezpieczeństwo – chcę zwrócić uwagę na fakt, że producent ograniczył głośności całego zestawu do 85dB, aby chronić słuch malusińskich. Brawo. Czy 85dB to głośno? Podam przykład. Jechaliśmy z dzieciakami autem. Dzieciaki słuchały przez słuchawki audiobooka. My, w sensie rodzice, włączyliśmy samochodowe radio na taką średnią głośność. Po chwili dzieciaki poprosiły o ściszenie radia, bo zakłócało im ich bajki.
  • wykonanie – słuchawki są z plastiku, dzięki czemu są stosunkowo lekkie, ważą około 110 g. Mają bardzo prostą konstrukcję. Wyposażone są w kabel o długości 1,2 m zakończony złączem  mini jack (na potrzeby tekstu wypytałam Jarka, nie miałam pojęcia, że tak się ono nazywa 😉 ). Słuchawki są dostosowane do małych główek dzieci lecz mają możliwość regulacji pałąka. Myślałam, że dwa razy upadną i będzie po słuchawkach. A ja, durna matka dałam się namówić na liska i lwa, bo były takie urocze w tych Internetach. Jednak nie. Słuchawki upadły, zostały rzucone, pociągnięte i ciągnięte przez psa itp. Są całe i mają się bardzo dobrze.
  • kim chcesz zostać? – słuchawki dla dzieci IFROGZ poza podstawowymi funkcjami słuchawek, mają to „coś”. Design słuchawek pozwala zostać lwem, robotem, księżniczką, liskiem … Alka wybrała liska, Olo lwa, zaś Barbara została damą z kokardką. Tak Ilona też dała się w to wciągnąć. W sumie nie było trudno. Wystarczyło im wysłać linka. Jeden look na monitor i chcesz je mieć.
  • dźwięk – dźwięk dość płaski co wynika z ograniczenia przez producenta głośności. Tylko czy dzieciaki są koneserami muzyki, no nie. Słuchają głównie audiobooków, zakładają do grania na tablecie, a ostatnio Alka zaczęła wykorzystywać je do nauki angielskiego. O tym za chwilę. Do tych czynności jakość dźwięku jest ok.
  • cena – słuchawki zamówiłyśmy z „zagramanicy” na stronie www.zagg.com Cena w obcej walucie. Po przeliczeniu wyszło około 85 PLN za sztukę. Dostawę do Polski miałyśmy gratis, nie wiem jak jest teraz.
Słuchawki a słuch.

Dzieciaki rwą się ogólnie mówiąc do technologii. Również do słuchawek. Od większości lekarzy usłyszysz, że słuchawki, to zło. Wpadłam na raport przygotowanym dla Komisji Europejskiej. Eksperci ocenili, że przez zbyt głośnego słuchania muzyki i innych dźwięków przez słuchawki uszkodzeniem słuchu zagrożonych jest od 5 do 10 % młodych ludzi. Nie w samych słuchawkach tkwi problem. Użytkownik decyduje przecież jak długo i jak głośno słucha za pomocą słuchawek. Dlatego w przypadku dzieci trzeba dobrać sprzęt, który nie pozwoli im na głośne słuchanie. W myśl zasady ograniczonego zaufania. Dodatkowo nie zapomnij kontrolować ile czasu dziecko spędza ze słuchawkami na głowie.

Słuchawki obrońcą rodzinnego ładu i składu.

Dzieciaki pokochały swoje słuchawki. Dziecięcy look, to strzał w dziesiątkę. Przyznam, że już kilka razy ratowały me zdrowie psychiczne. Dlaczego? W kilkugodzinnej podróży, gdy po 3 godzinach atmosfera zrobiła się napięta. Dzieciaki każde chciało słuchać czegoś innego… Problem rozwiązany, bo każdy miał co chciał. Podobne sytuacje miały miejsce również w domu. Słuchawki zapobiegały małym awanturom.

Wykupiliśmy dostęp do storytel.pl , dzięki czemu mam potężną bibliotekę w telefonie bez ograniczeń. Poza kryminałami, powieściami, działem dla dzieci itp. jest dział nauka języków. Alka się do niego dorwała i przyznam, że to działa. Łapie mała w mig.

Przed zakupem trochę obawiałam się „tych słuchawek”. Teraz stwierdzam, że to strzał w dziesiątkę.

 

Zajrzyj koniecznie =>  Klasyczny Book vs Audiobook – co, gdzie, kiedy i na czym? [TEST]

 

Dołącz do grupy aktywnym mam na FB:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

Instagram, tam też jesteśmy:

iloolo11169053_10205109642593257_978717547_n

 

 

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: