ZDROWIE

Różnorodność to podstawa zdrowego odżwiania

Ostatnio szokuje mnie ilość tabletek na „wszystko”. Z reklam słyszymy, że wystarczy łyknąć pastylkę a problemy same się rozwiążą. Tak nie jest, za to jest na to sposób. Jaki?

jedzenie różnorodność

Podstawową zasadą zdrowego odżywiania jest różnorodność, która pozwoli Ci uchronić się przed niedoborem składników odżywczych. Dlaczego ma ona takie duże znaczenie? Nie ma takiego produktu, który zawierałby wszystkie składniki odżywcze w odpowiedniej ilości i proporcji.

Zerknij na piramidę zdrowego żywienia (źródło: IŻŻ), podzielono na niej produkty spożywcze na 6 grup.

piramida zdrowego żywieniaUkładając swoje tygodniowe menu zadbaj, aby znalazły się w nim produkty spożywcze ze wszystkich grup, wtedy będziesz w stanie zapewnić organizmowi „paliwo”, które jest niezbędne do sprawnego funkcjonowania.

Oczywiście nie zapomnij o codziennej dawce ruchu. Inspiracji szukaj TU.

Teraz TEST. Czyli czy Twoje menu jest różnorodne?

Specjaliści zalecają aby w diecie miesięcznie zalazło się około 50 RÓŻNYCH produktów. Weź kartkę i zapisz produkty jakie zjadasz codziennie. Ile wyszło? Jeżeli jest ich 50 lub więcej – gratuluję! Jeżeli jest ich mniej proponuję aby raz w tygodniu będąc na zakupach sięgnij po produkt, którego nigdy nie używałaś lub używasz go bardzo sporadycznie.

Jeżeli chcesz się podzielić efektami testu lub nowymi odkryciami zapraszamy na grupę na FB

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: