porady

RAJstopy czyli krótko o refleksologii

Medycynę konwencjonalną porzuciłam tak ogólnie rzecz ujmując (oczywiście nie w całości), a właściwie to lekarze porzucili mnie przecież mnie zdiagnozowali ” ma pani AZS” a Ty człowieku radź sobie sam i przyzwyczaj się że taki twój „urok”. Szukam różnych rozwiązań głównie jest to dietoterapia lecz nie odrzucam innych możliwości konwencjonalnych i tych mniej.  Moje biegające nogi zaniosły mnie do refleksologa. Nie wiecie kto to taki? W sumie nie dziwię się 🙂 jeszcze kilka miesięcy temu, też nie wiedziałam.

refleksologia warszawa

Dlaczego poszłam? Stwierdziłam, że jeśli to nie działa to nie zaszkodzi, a jak działa to pomoże, a ja zabiegana matka mam około godziny na poleżenie. W tym czasie nikt nie podbiega i nie woła” mamo jeść, mamo pić, mamo siku … 😛  Tak czy siak na pewno jest przyjemne szczególnie w trakcie pierwszej i trzeciej części, bo zabieg składa się właśnie z trzech części zaczyna się i kończy na relaksacji, w środku jest część właściwa.

Holistyczne podejście do człowieka od ponad dwóch lat stało mi się bardzo bliskie i staram się je zgłębiać w teorii i praktyce, a że najlepiej przetestować na sobie to testuję. Człowiek to całość: ciało, umysł, duch, więc lecząc, odchudzając, diagnozując nie możemy zapominać o niczym. Czym jest refleksologia ? To metoda leczniczego i relaksacyjnego masażu stóp, w trakcie, którego przez uciskanie odpowiednich punktów organizm jest pobudzany do regeneracji. Na naszych stopach są punkty, które „odpowiadają” za poszczególne narządy naszego ciała.

refleksologia warszawa

Jak to wygląda? Leżysz sobie grzecznie, wystawiasz gołe stopy (warto wcześniej je trochę odświeżyć 😛 ), a refleksolog je sobie uciska, naciska, przyciska. Bardzo przyjemna sytuacja, czasami udało mi się zdrzemnąć, a może bardziej precyzyjnie nie udało mi się opanować i padłam.

Ten terapeuta to jakiś cudotwórca? To nie do końca tak, refleksolog nie leczy, on przez uciski wysyła impulsy, które powodują, że organizm leczy się sam zaczynając prawidłowo funkcjonować.

Jestem po serii 20 zabiegów, standardowo seria to 8 do 12 spotkań co 2-3 dni. Czy są efekty? Moim zdaniem są, gdyby nie było raczej bym o tym nie pisała. Obecnie jestem w trakcie zabiegów podtrzymujących a za kilka tygodni mam zaplanowaną kolejną sesje.

Co do mojej skóry, nie nastąpiło cudowne ozdrowienie, wiem, że musi to trwać, w końcu kilkanaście lat nie naprawi się w kilka tygodni. Lecz zauważyłam, że np. po dwóch miesiącach zabiegów unormowała mi się miesiączka, która przez wiele czynników była rozchwiana.

refleksologia stóp

Dla kogo są masaże stóp – dla wszystkich. Obecnie z terapii korzysta mój Olo (6-lat). Zaczęło się z ciekawości dzieci, moja godzina leczniczego relaksu kilka razy została zakłócona bo moje dwa „ogony” musiały się tam pojawić ze mną – „my też chcemy”. Suma summarum na stół trafił pierworodny. Ala (4-lata) z masażu nie skorzystała, wygrały gilgotki.

Jakie było moje zdziwienie gdy Olo (6-lat) leżąc wygodnie i oglądając książkę w trakcie zabiegu powiedział AUUUU gdy naciskany był punkt „odpowiedzialny” za uszy, z którymi ma problem.

 

 

Dołącz do grupy aktywnych Mam:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

Instagram:

 

ilo olo11169053_10205109642593257_978717547_n

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: