biblioteka,  oceniamy

„Nela i skarby Karaibów”. Recenzja książki.

W naszym życiu sport jest obecny… no dobra jest go dosyć dużo. Nie zmienia, to faktu, że robimy też inne rzeczy np. czytamy. Ostatnio w moim przypadku jest to główne literatura związana z nauką, poszerzaniem wiedzy, otwieraniem horyzontów. Z niektórych książek musiałam zrezygnować ze względu na przygotowania do maratonu i natłok obowiązków lecz czytanie dzieciom nie wypadło z planu dnia.

Przed samymi świętami wielkanocnymi wpadła w nasze ręce najnowsza książka Neli małej reporterki „Nela i skarby Karaibów” postanowiłam skrobnąć o niej kilka słów. Przekonaj się sam, czy warto mieć ją na półce?

Autorką jest Nela, obecnie 11-letnia dziewczynka. Jest, to już 7 jej książka. Swoją pierwszą książkę napisała gdy miała zaledwie 8 lat. W książkach Neli znajdziesz opis jej podróży. Można jej chyba trochę pozazdrościć egzotycznych podróży 😉 Zwiedziła między innymi Peru, Chile, Etiopię, Zanzibar, Malezję, Kambodźę, Tajlandię.

Jak sam tytuł wskazuję „Nela i skarby Karaibów” Nela zabiera nas w podróż na Karaiby śladami Krzysztofa Kolumba. Nie brakuje w niej piratów, korsarzy i skarbów.

 

SPIS TREŚCI

 1. Morze pełne tajemnic.
 2. Odkrycie Ameryki, czyli odkrycie Karaibów.
 3. Indianie Taino i rysunki naskalne.
 4. Francis Drake, czyli postrach Karaibów.
 5. Zatopione galeony i skarby na dnie morza.
 6. Czarnobrody i jego ukryty skarb.
 7. Fregaty, czyli podniebni piraci.
 8. Ogromne czerwone rozgwiazdy, czyli niebo na dnie morza.
 9. Ciemne lasy mangrowe.

[nokaut-offers-box url=’p:/ksiazki-dla-dzieci/nela-i-skarby-karaibow-nela-mala-reporterka-9788375966473.html' classes=”big”]

Z PERSPEKTYWY RODZICA

Książka poza przygodą zawiera dużo cennych wiadomości. Dzięki prostemu językowi (w końcu piszę dziecko) informacje trafiają do dzieciaków. Poza zabawą okazuje się, że jest nauka. Co może być bardziej przyjemne niż nauka przez zabawę? Są przykłady, zdjęcia, ilustracje, wszystkie te elementy cudownie działają na wyobraźnię. Przyznam się, nie tylko na dziecięcą na moją też.

Przedstawiony świat jest niby tak odległy lecz po przeczytaniu książki usłyszałam od Olka pytanie: „Mamo a może my też kiedyś wybierzemy się na Karaiby? Tam jest tak fajnie.” W sumie czemu nie?

W DOBIE TECHNOLOGI, CZYLI APLIKACJA

Dodatkową zabawą dla dzieci są poukrywane w książce tajne kody. Po odszukaniu kodu należy go zeskanować i zobaczyć co się pod nim kryje. Jak to zrobić? Wystarczy ściągnąć darmową aplikację na telefon lub tablet. Pamiętaj niezbędny jest dostęp do Internetu. Ciekawe wykorzystanie technologii, a jednocześnie ogromnym zastrzyki treści mulimedialnych. Tworzy z książką fajną całość.

CIEKAWOSTKA: Na początku 2017 roku ogłoszono, że na Ziemi jest 8 kontynentów. Nowy kontynent jest prawie cały pod wodą, to Zelandia.

CZY WIESZ?

 • Czym różni się pirat od korsarza?
 • Jakie są rodzaje nietoperzy?
 • Czy buldog to tylko pies?
 • Co żyrafa ma wspólnego z Hispaniolą?

W książce znajdziesz odpowiedź na powyższe pytania i wiele, wiele innych.

CO O KSIĄŻCE SĄDZĄ DZIECIAKI?
OLEK (7,5 lat):

„W książce opisano różne odkrycia oraz zwierzęta. Do książki dołączono mapę, która była najfajniejsza. Bardzo podobały mi się zdjęcia. Dowiedziałem się, że Krzysztof Kolumb odkrył przypadkiem Amerykę i do końca swych dni o tym nie wiedział. Polecam przygody Neli.”

ALA (6 lat):

„Bardzo podobają mi się podróże Neli. Lubię oglądać obrazki w książce. Mapa skarbów jest ekstra. Jak zabrałam książkę, to pani Kasia zainstalowała aplikację i razem ze wszystkimi dziećmi skanowaliśmy kody. Bardzo się im podobało.”

Metryczka

Tytuł: Nela i skarby Karaibów

Data wydania: 2017
Wydawnictwo: Burda NG Polska
Autor: Nela
Liczba stron: 220
Kupisz np. : Burda Książki

Dołącz do grupy aktywnym mam na FB:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

Instagram, tam też jesteśmy:

iloolo11169053_10205109642593257_978717547_n

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: