oceniamy,  PARENTING,  produkt

MIFOLD najprawdopodobniej najmniejszy fotelik samochodowy na świecie.

W nasze ręce, a właściwie pod tyłki dzieciaków wpadły MIFOLDy. Konia z rzędem kto zgadnie co to takiego? Pomyślisz jakiś kolejny kolorowy i zbędny gadżet? Niepotrzebnie wydana kasa? Tylko czy na bezpieczeństwie dziecka można oszczędzać?

W Warszawie są parkingi położone blisko metra, zajezdni autobusowych, pętli tramwajowych pod hasłem „PARKUJ I JEDŹ”. MIFOLD, to dla mnie takie rozwiązanie „IDŹ I JEDŹ”. Dlaczego? Zapraszam do lektury.

Dlaczego „IDŹ I JEDŹ”?

Czy wybierając się z dzieckiem (bez własnego auta) na spacer, do znajomych, do kina, grupowo można te aktywności określić „na miasto” (jak w przypadku wyjścia z dziećmi można użyć tego określenia)  miałeś problem z tym aby skorzystać z taksówki, UBERA, przewozu osób? Często problem w takich sytuacjach stanowi brak fotelika samochodowego. Gdy masz mifolda, problem masz z głowy.

Wakacje. Przelot samolotem. Jak ważna jest waga bagażu nie trzeba ci nawet przypominać. Mając mifolda wypożyczysz auto i będziesz cieszyć się swobodą, nie zapominając o bezpieczeństwie.

MIFOLD jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

MIFOLD rozwiązuje problem:

 • przewozu dziecka taksówką, Uberem, transportem osób itp.
 • odebranie koleżanki, kolegi dziecka ze szkoły, przedszkola
 • zabranie przyjaciół twojego dziecka np. do kina
 • przewozu dziecka na wakacjach wypożyczonym autem. My jeszcze się nie przekonaliśmy (liczymy, że zrobimy to w tym roku) lecz od zaprzyjaźnionych rodziców doszły mnie słuchy, że zakup mifolda zwraca się po pierwszych wakacjach, na których nie trzeba wypożyczać fotelika dla dziecka. Czy to znaczy, że w przypadku dwójki dzieci po pierwszej połowie wakacji oszczędzam?

MIFOLD przedstawiony na infografice na stronie producenta.

Skąd pomysł na MIFOLDa?

Mawia się, że potrzeba jest matką wynalazku. Tym razem potrzeba okazała się ojcem, bo to właśnie ojciec czwórki dzieci postanowił zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Sam rozumiesz, rodzina wielodzietna. Szkoła, zajęcia, urodziny i inne atrakcje razy cztery. Bez pomocy rodziny, znajomych, innych rodziców ze szkoły ani rusz. A gdy chociaż raz przekładałeś z auta do auta fotelik samochodowy lub pozostawiałeś go grzecznościowo w przedszkolu lub szkole to wiesz, że to nie jest bułka z masłem. No i czwórka dzieci w jednym aucie. W mało którym upchniesz 3 pełnowymiarowe foteliki na tylnej kanapie.

W ten właśnie sposób powstał MIFOLD, który jest mały, poręczny i podręczny, wytrzymały. Producent nazywa go fotelikiem zamiennie z siedzonkiem, mi jakoś bardziej pasuje do niego określenie siedzisko lub siedzonko. MIFOLD przeznaczony jest dla starszych dzieci.

 

Zaskakujące.

Gdy przyszła przesyłka. Otworzyłam pudełko, wyjęłam i piana toczyła mi się z pyska. No, żesz k…. ja zamówiłam siedzisko a co to jest? Tak, czytałam że MIFOLD jest mały, poręczny, mieści się w damskiej torebce. Na torebkę damską zawsze biorę poprawkę, bo sama nosze torebki wielkich rozmiarów, w której sama często jestem zdziwiona ile się mieści. „Jesteś oazą spokoju” powtarzałam jak mantrę i zaczęłam czytać. Ufffff to było jednak to co zamówiłam. Szok.

Teraz mogę z własnego doświadczenia powiedzieć że mifold mieści się w dużej kieszonce  kurtki. Bez przeszkód wsunęłam go do niewielkich rozmiarów półki w szkolnej szatni, gdy syn po lekcjach był umówiony z kolegą.

Jak używać mifolda?

Mifold jest bardzo intuicyjny lecz oczywiście na nim znajduje się szczegółowa obrazkowa instrukcja postępowania. Zobaczcie sami jak to wygląda.

 

No to do dzieła. 1,2,3 i można ruszać.

 • Należy ustawić stosowną szerokość fotelika. Są trzy możliwości S, M lub L. Najlepiej wcześniej na spokojnie sprawdzić, który rozmiar jest odpowiedni dla dziecka. Sprawdź czy jest mu wygodnie, a jednocześnie czy fotelik przylega do bioder.

 • W drugim kroku przeciągnij pas przez uchwyty w foteliku mifold i zapnij. Ważne jest aby pas dobrze przywierał do ciała dziecka na wysokości kości biodrowych. Dzięki temu pas jest oddalony od okolic brzucha dziecka. 

 • Na koniec zapnij klips pasa ramiennego fotelika mifold do pasa bezpieczeństwa nad ramieniem dziecka. Rozwiązanie to powoduje, że pas samochodowy przylega do ramienia dziecka chroniąc przed uduszeniem. 

Bezpieczeństwo i regulacje prawne.

MIFOLD  został zaprojektowany zgodnie z globalnymi i uniwersalnie przyjętymi regulacjami dotyczącymi fotelików samochodowych, a zwłaszcza: ECE R44/04 w Unii Europejskiej, FMWSS 213 w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz certyfikat RSSR w Kanadzie.

Producentem MIFOLDa jest firma Carfoldio Ltd podaje na swojej stronie, że siedzisko zostało poddane testom w programach i ośrodkach uprawnionych przez stosowne instytucje do potwierdzania zgodności z wymogami wyżej wymienionych certyfikatów.

Podsumowując.

MIFOLDa warto mieć. Rozwiązuje wiele codziennych problemów, a kłopotów unikam jak ognia. Zwyczajnie ułatwia życie.

Jeśli zapytasz czy zrezygnować z fotelika samochodowego, takiego „zabudowanego”? Tak daleko się nie posunę. Siedzisko mifold jest naszym wspomagaczem a nie zamiennikiem. Lecz jak patrzę na przysłowiowe „podpupniki” tu już bym się zastanowiła.

 


Sporo czasu poświęciłam aby powstał ten tekst. Teraz liczę na Ciebie, bo tworzymy, to miejsce również z myślą o Tobie. Bądźmy w kontakcie:


 

komentarzy 10

 • Sylwia N

  Hmmm, powiem tak, nie znałam, to dla mnie totalna nowość. Na pewno musiałabym zagłębić temat, jednak to co Pan na filmiku pokazał, ten poddupnik który nazwał fotelikiem i mówienie, że mifold go zastępuje, nie przekonało mnie. Ale…. są podane testy, które przeszedł, nie wiem dokładnie co to za testy, ja znam tylko ADAC i iPlus, dlatego muszę temat zagłębić. poza tym idea obniżenia pasów brzmi całkiem nieźle. Raz jeszcze podkreślę, że dla mnie to nowość, jestem w szoku i na pewno poczytam więcej o tym rozwiązaniu!

 • Anna R.

  Świetna rozwiązanie, tak jak piszesz dla osób podróżujących z dzieckiem taksówką, autobusem itp. Przyznam się, że pierwszy raz słyszę o takich fotelikach, a bardzo by się przydały – bo często koleżanka, siostra odbiera dziecko i musi najpierw przyjechać po fotelik, a takie rozwiązanie na pewno ułatwiłoby życie (y)

 • Agnieszka/Agumama.pl

  Myślę, że ten wynalazek jest na równi ze słynnymi poddupnikami.
  Poszukiwałam w sieci informacji na temat tego „krzesełka” oraz testów jakie przeszedł. Niestety ECE R44/04, którymi „chwalą” się producenci lichych fotelików to po prostu homologacja, bez której nie byłby dopuszczony do sprzedaży na rynkach europejskich. Posiadanie tej homologacji oznacza przejście bardzo podstawowych testów…
  Jeżeli to jest sposób na oszczędność to tak naprawdę oszczędzamy na zdrowiu i życiu dziecka 🙁

 • Celina

  Świetne rozwiązanie! Pierwszy raz coś takiego widzę. Muszę pokazać mężowi, ponieważ mamy 5-latka i byłoby jak znalazł. Często podróżuję z dzieckiem cudzymi samochodami (a to z koleżanką i jej dzieckiem gdzieś jadę, a to dziadkowie podwiozą) i takie coś sprawdziłoby się doskonale.

 • alteregomoje

  Bezpieczeństwo i crash testy powinny być najważniejszym kryterium wyboru fotelika. Ale jak na ubera czy komunikację miejską, to lepszy pomysł, niż jazda bez jakiegokolwiek zabezpieczenia.

 • naszebabelkowo

  Poddupnik zawsze będzie poddupnikiem – i nie ma co się oszukiwać. Na jazdę taksówką może i OK – lecz w żadnej innej sytuacji bym nie zaryzykowała.

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: