LIFESTYLE,  PARENTING,  rozkminki MR

Mam 11 lat i piszę do dojrzałych mężczyzn na Instagramie.

Piątek wieczór, oglądamy całą rodziną film. Na kanapie razem z nami rodzicami Ala (7 lat) i Olek (9 lat). Nagle „dzyń, dzyń” u Jarka, wiesz takie powiadomienie w telefonie, takie które wywołuje odruch bezwarunkowy chwycenia za telefon. Przyszła wiadomość na Instagramie, taka o żebroserca, niewinna jak dziecko. I wtedy SZOK!

Zanim o szoku, tak tytułem wstępu chcę wytłumaczyć dlaczego mnie tak ta wymiana wiadomości wbiła kanapę.

Temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie ostatnio jest w naszej rodzinie na tapecie. Dokładnie tego czy ty rodzicu wiesz:

  • co twoje dziecko „tam” robi?
  • co tam ogląda?
  • w co gra?
  • gdzie ma założone konto?
  • kogo zaczepia?

Wszystko zaczęło się w sumie od tego kiedy jest TEN MOMENT, ten odpowiedni moment w którym dziecko może mieć telefon? Bo przecież WSZYSCY teraz mamo mają telefony. Lecz żeby było jasne telefon w dzisiejszych czasach nie jest urządzeniem do dzwonienia. Nieodłącznym elementem telefonu jest nieograniczony dostęp do internetowych gigabajtów. Temat wieku od którego dziecko może, powinno … być szczęśliwym posiadaczem łączności on-line ze światem zostawiam bez odpowiedzi. Wracam do SZOKU.

Konwersacja na początku jak wiele na Instagramie. Odwiedź mój profil, poserduszkuj, zostaw komentarz… lecz dalej…

 

 

Gdy ktoś piszę do ciebie w dzisiejszych czasach PAN jest albo bardzo stary albo bardzo młody. Tym razem okazało się to drugie. Do dorosłego mężczyzny pisze 11-LATKA!

Aby posiadać konto na Instagramie użytkownik musi posiadać minimum 13 lat. Rzeczywistość jest jednak inna.

 

Rozmowa dalej nabierała rozmachu, a zdziwienie nie dotyczyło wcale wieku lecz faktu braku <3

 

… a na koniec był klasyczny FOCH.

 

 

Zbieram szczenę z podłogi i nie mogę zebrać. A gdyby ktoś wykorzystał sytuację i ciągnął rozmowę, która w przyszłości doprowadzi do spotkania…. Matko i córko nawet nie chcę o tym myśleć. Przecież moje dzieci za chwilę będą miały 11 lat.

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: