LIFESTYLE,  tata trenuje

Jak wytrzymać ze sobą więcej niż 3 lata, czyli wzór na szczęśliwy związek.

Czy nasze relacje w związkach można wyrazić jednym prostym wzorem? Czy wystarczy przestrzegać prostych zasad, aby być szczęśliwym? Może wydawać się to nieco nieprawdopodobne, ale nauka dowodzi, że tak.

Z Iloną jesteśmy razem już prawie 16 lat. Nigdy zbyt świadomie nie podchodziliśmy do tego jak to zrobić, ale jak przyjrzymy się wstecz temu co robimy i robiliśmy, a do tego dodamy trochę nauki to mamy odpowiedź.

Zacznijmy po kolei. Nasze ciało to jedna wielka infrastruktura do przesyłania informacji. Te informacje są przekazywane na dwa sposoby: elektrycznie, za pomocą impulsów płynących wzdłuż nerwów oraz chemicznie, za pomocą hormonów. Hormony są związkami, które trafiając do komórek wydają im instrukcje aby te reagowały w określony sposób.

W jaki sposób działają możecie się przekonać w wielu momentach swojego życia. Kiedy się stresujemy, tak naprawdę jesteśmy poddawani działaniu kortyzolu, hormonu stresu. Kiedy unikamy zagrożenia, pomaga nam w tym adrenalina, która przyspiesza bicie serca, dzięki czemu mięśnie są lepiej ukrwione, a także sprawia, że koncentrujemy się tylko na źródle zagrożenia. Kiedy jemy czekoladę i jest nam błogo, to dlatego, że właśnie wydziela się dopamina, która jest hormonem przyjemności. Nasz mózg uwielbia glukozę i nagradza nas za jej spożywanie.

Jest pewna specyficzna kombinacja hormonów…

Więcej przeczytasz klikając w podstrony na dole strony >>>

Strony: 1 2 3 4

Mąż, ojciec, pracownik korpo, pasjonat sportu uzależniony od aktywności fizycznej. Pokazuje że tatusiowie po 30-stce nie muszą mieć brzuszka pomimo wielu obowiązków, które dostarcza codzienne życie i praca.

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: