DIETA,  porady dietetyczne,  tata trenuje

Dlaczego wszystkie diety są skuteczne?

Postanowiliście schudnąć? Nie do końca wiecie jak się do tego zabrać samemu, więc szukacie w internecie. Wpisujesz w google “najlepsza dieta” albo coś podobnego, klikacie “szukaj” i dostajecie wyniki. Często promocje konkretnych diet, czasami linki na fora itd. I nagle się okazuje, że każda z tych diet ma swoich, można by powiedzieć, wyznawców. Ich świadectwa są oszałamiające. Niektórzy schudli na nich 50kg i więcej. I pewnie wciąż chudą. Jeżeli założyć, że utrata wagi jest liniowa, to niedługo znikną.

Aby wyjaśnić dlaczego wszystkie diety są takie skuteczne, opowiem wam o giełdzie. Wyobraźcie sobie, że dostajecie maila od maklera, który mówi Wam jak zachowają się akcje pewnej spółki. Jakimś cudem nie wyrzuacie tego do spamu, tylko czytacie. Przyjmijmy, że kurs akcji rośnie. No spoko. Z ciekawości sprawdzicie co się stało z akcjami i o dziwo, urosły. Ok, miał gościu farta. Kurs akcji mógł spaść lub wzrosnąć. Trafne przepowiedzenie tego przy szansach ½ to żadna sztuka. W następnym tygodniu dostajecie kolejną “przepowiednię”… i znowu trafione. ½*½ = ¼ to wciąż nieźle. No ale sytuacja powtarza się przez 10 tygodni, gdzie też maker przewiduje poprawnie zmiany kursu. 10 tygodni z rzędu!!! ½*½*½*½*½*½*½*½*½*½= 1/1024. WOW! Myślicie sobie. “Gościu jest genialny! Niech inwestuje moją kasę!!!

Niestety to czego nie wiecie to, to że nie ma tu żadnego geniuszu. Tylko czyste prawdopodobieństwo. Ten wynik przestaje być fascynujący, kiedy uświadomicie sobie, że wysłał tego maila do 102 400 osób. W mniej więcej połowie przypadków nie trafił. Nastepnego maila wysłał więc tylko do 51 200, tych którym przewidział poprawnie pierwszy tydzień. Potem już tylko do 25 600, 12 800, 6 400, 3 200… it aż zostajecie tylko Wy i pewnie około 100 innych szczęśliwców. Jeżeli te 100 osób zachwycone jego geniuszem inwestycyjnym skorzysta z jego usług, to w zupełności wystarczy aby dostać przyjemną prowizję.

Podobną taktykę stosują fundusze inwestycyjne. Na początku odpalają np kiladziesiąt funduszy. Część z nich się udaje, część nie. Publicznie ogłaszane do dalszej inwestycji są tylko, te, które osiągają nadzwyczajne wyniki. Dlatego w prospektach emisyjnych nieczęsto znajdziesz fundusze, które zanotowały stratę. Wszyscy ciąglę osiągają sukcesy.

Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że wszystko jest bardzo prawdopodobne kiedy mamy wystarczająco dużą próbę.

Aby czytać dalej kliknij w kolejną podstronę widoczną na dole strony.

Strony: 1 2

Mąż, ojciec, pracownik korpo, pasjonat sportu uzależniony od aktywności fizycznej. Pokazuje że tatusiowie po 30-stce nie muszą mieć brzuszka pomimo wielu obowiązków, które dostarcza codzienne życie i praca.

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: