metamorfozy

Bieganie i TRX są jej receptą na sukces

Dziś chciałam Wam przedstawić kolejną niesamowitą mamę, która w ciągu roku zrzuciła niespełna 20 kg. Zapraszam Was na wywiad z Emilią – mamą trzyletniego Szymka.

Emila to wiecznie uśmiechnięta, pozytywnie zakręcona fanka Legii Warszawa, która kocha biegać. W tym roku spełniła swoje pierwsze duże biegowe marzenie i razem z mężem wystartowała w półmaratonie.

emilia1IzMR:  Ilona z Mamy ruszamy
E O-Z: Emilia

IzMR: Dlaczego zapragnełaś zmian?

E O-Z: „Źle się czułam w swoim ciele. Jakakolwiek aktywność fizyczna wywoływała na mojej twarzy intensywnie czerwony rumieniec. Zadyszka pojawiała się już po 100m czy wejściu po schodach na pierwsze piętro. Powiedziałam stop – jestem młoda, mam dwuletnie dziecko – to nie może tak wyglądać.”

IzMR: Jak zaczęła się Twoja przygoda z aktywnością fizyczną?

E O-Z: „Moja przygoda ze sportem zaczęła się od ćwiczeń w domu z jedną z popularnych gwiazd polskiego fitnessu, które były dla mnie wyzwaniem, ale lubiłam to pozytywne zmęczenie. Potem w moim życiu pojawiło się bieganie. Najpierw były nieregularne treningi, pierwsze starty w oficjalnych biegach w których zwykle zamykałam stawkę, ale byłam dumna, że wreszcie coś ze sobą robię. I któregoś dnia dowiedziałam się, że w moim mieście powstała grupa biegowa, pełna ludzi, którzy wspierali mnie i pomogli mi schudnąć.  Ważyłam wtedy 82 kg i uparcie broniłam się przed dietą. Zdecydowałam się na pomoc trenera, który rozpisał mi miesięczny trening, dał niezbędne wskazówki dotyczące żywienia. W pierwszym miesiącu schudłam 5 kg.  Zalecenia trenera postanowiłam wprowadzić w swoje życie, zmieniłam nawyki żywieniowe i kg dalej spadały. Ale nie byłabym sobą gdybym na tym poprzestała i we wrześniu dałam się namówić koleżance na zajęcia TRX, pierwsze zajęcia były koszmarem, pot się lał, ręce odmawiały posłuszeństwa, ale instruktorka swoim pozytywnym podejściem do każdego ćwiczącego rekompensowała nam cały ten wysiłek, a ja stwierdziłam że właśnie tego chcę.”

Półmaraton z mężem
IzMR
: Masz dziecko, a jak wiemy opieka nad maluchem zabiera absurdalnie dużo czasu i energii. Kiedy znajdowałaś czas na trening?

E O-Z: „Tak, mam 3 letniego synka Szymona. Podczas ćwiczeń w domu mój syn bardzo chętnie mi towarzyszył. Nie ułatwiało to sprawy, ale na szczęście jeżeli chodzi o opiekę podczas zajęć poza domem mam wielkie wsparcie w mężu i mamie dlatego mogę sobie na nie pozwolić.”

IzMR: Czy Twoja metamorfoza wpłynęła na życie Twoich bliskich? Jeśli tak to w jaki
sposób?

E O-Z:Ciągle staram się zarazić swoich bliskich miłością do biegania, więc czasami mogą mieć mnie dosyć.”


IzMR: 
Czy to już koniec? Czy osiągnęłaś swój cel? Co dalej, jakie plany?

E O-Z: „Pierwszy cel został osiągnięty bo chciałam ważyć poniżej 70 kg. Ale to jeszcze nie koniec. Drugim celem miało być 65 kg ale widzę, że na skutek zajęć TRX zmienia się moje ciało, przybywa mi mięśni więc waga nie jest obiektywnym wyznacznikiem. Na chwilę obecną moje marzenie to pewny rozmiar 38, obecnie jest 38-40, a zaczynałam od rozmiaru 46.”

IzMR:  Co poradziłabyś naszym czytelniczkom, które są dopiero w tej chwili podejmują wyzwanie o lepsząw ersję siebie?

E O-Z: „Najgorzej jest zacząć. Wiem to, bo nie raz się poddawałam. I wszystkim, którzy są teraz na początku tej drogi, którą ja właśnie idę – radzę – nie szukajcie diet cud, nie katujcie się, nie kombinujcie – ustawcie budzik żeby jeść regularnie, planujcie z góry posiłki, pijcie dużo wody – rozsądek i zdrowsze jedzenie, wbrew pozorom, nie jest trudne, a potem staje się nawykiem :-)”

IzMR: Emilia, bardzo dziękuję Ci za poświęcony czas. Jesteś wspaniałą motywacją. Życzę Ci wytrwałości i sukcesów.

Zobacz inne METAMORFOZY naszych Mam! [TUTAJ]

Zamów trening(2) Zamów trening(1)Dołącz do grupy aktywnych Mam:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpgInstagram:

ilo olo11169053_10205109642593257_978717547_n

Save

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Jeden komentarz

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: