imprezy,  oceniamy

Biegam bo lubię LASY czyli trail w wielkim mieście. Cykl 4 biegów Grand Prix Chojnów.

Życie pędzi jak szalone, szczególnie w wielkim mieście jakim jest Warszawa. Wystarczy 30 minut aby zmienić wielkomiejską perspektywę i przenieść się na łono natury i dla odmiany pobiegać po lesie a nie po mieście. Bardzo dobrą okazją do tego rodzaju atrakcji okazał się dla drużyny Mamy ruszamy i przyjaciół cykl 4 biegów Grand Prix Chojnów. 23 października odbyła się edycja jesienna biegu, zapraszamy do fotorelacji BiegamBoLubię Lasy Chojnów 23.10.2016 fotorelacja

IMG_7062

BiegamBoLubię LASY to cztery biegi. Każdy odbywa się w innej porze roku. Wiosna – przyroda budzi się do życia. Lato – wszystko bucha, słońce dookoła. Jesień – chłodno lecz bardzo kolorowo. Zima – byle do wiosny. Ta sama leśna okolica, lecz widziana w trakcie każdej pory roku, pozwoliła się na chwilę zatrzymać paradoksalnie w biegu. Znam biegaczy, którzy szybko się nudzą i fakt, że przebiegli daną trasę jeden raz w zupełności im wystarcza. Uważam, że ten fakt daje sporo możliwości. Po pierwsze można (mniej więcej) raz na kwartał sprawdzić czy forma rośnie czy spada. Po drugie większość osób zapisując się na pierwszy z biegów bierze udział w kolejnych, dzięki temu mamy do czynienia z „prawie” rodzinną atmosferą. Dlatego uważam, że miejsce dla siebie znajdą ścigacze i ci, którzy biegają dokładnie.

13006603_978089485572632_3039472650147827220_n

W ramach cyklu organizowany jest bieg na 10 km, bieg na 5 km, marsz Nordic Walking ChodzęBoLubię oraz biegi dla dzieci. Dzięki temu impreza daje możliwości aktywnej niedzieli dla całej rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie. BiegamBoLubię LASY to coś więcej niż tylko bieg, w trakcie imprezy Nadleśnictwo Chojnów i organizatorzy zapewniają wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Nie zapomnieli też o naszych brzuchach, a kiełbasa z ogniska to hit. Na fp Mamy ruszamy film z potwierdzeniem tego faktu 🙂 https://www.facebook.com/MamyRuszamy/videos/978148462233401/

IMG_7015

W dzisiejszych czasach mówi się często, że nie ma nic za darmo. A tu proszę, udział w BiegamBoLubię LASY jest bezpłatny. Czyli cykl biegów idealnych? Nie do końca, bo jak ktoś chce się przyczepić to się przyczepi. Na przykład do tego, że start w dwóch na trzy biegi (nasza drużyna wzięła udział w edycji wiosna, lato, jesień) nie odbył się o godzinie z regulaminu. Osoby będące na czas uznają, to za minus. Zaś osoby, które odbiór pakietów zostawiły sobie na 2 minuty przed startem pewnie były wdzięczne organizatorom, że to właśnie na nich poczekali. Razem z organizatorami siłą rzeczy poczekali i inni biegacze.

Im więcej tym lepiej? Nie zawsze. Gdy zależy ci, aby czas między startem a metą był jak najmniejszy, fakt, że w wynikach z biegu podany jest tylko i wyłącznie czas brutto jest zapewne minusem. Również to czas brutto decydował o podium lub jego braku w całym cyklu. Jestem przekonana w 100%, że są osoby, które tego nawet nie zauważyły.

W lesie w Chojnowie matki ruszyły z kopyta. Dwie nie zatrzymały się na mecie, pobiegły prosto na podium. Wśród kobiet Ilona Brusiło zajęła drugie miejsce open, zaś Maria Wolińska była trzecia. Matka też może!

IMG_7136

Od organizatorów wiem, że w 2017 roku szykuje się trzecia edycja Grant Prix Chojnów. Mamy ruszamy & przyjaciele będą tam na 100%. Do zobaczenia już w lutym. Nie chcesz przegapić tej imprezy śledź fp BiegamBoLubię LASY

Pamiętaj warto się do tego przygotować, dlatego zapraszamy cię na grupowe treningi, które prowadzimy (więcej na FB Mamy ruszamy ). Jeżeli potrzebujesz indywidualnego podejścia, też służymy pomocą. Pełną ofertę trenersko – dietetyczną znajdziecie w dziale O NAS.

IMG_7008

Dołącz do nas! Każdego dnia dajemy sporą dawkę silnej motywacji:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

Jesteśmy też na Instagramie:

iloolo11169053_10205109642593257_978717547_n

Jeden komentarz

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: