AKTYWNOŚĆ,  imprezy

Biegające mamy pomagają samotnym mamom!

„Każdy ma coś, co może dać innym” powiedziała kiedyś Barbara Bush.  Prawda jest taka, że nie zawsze muszą to być pieniądze. Czasem wystarczy dobre słowo, a czasem po prostu szybkie nogi.
Szybkich nóg u nas pod dostatkiem, więc kiedy okazało się, że mogą pomóc innym mamom nie było nawet sekundy zawhania.

17 września 2016 r. odbył się 2. PKO Bieg Charytatywny. Na 12 stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski, biegacze kręcili 400-metrowe kółka, a właściwie owale w szczytnym celu. Jedno okrążenie to jeden obiad, ufundowany przez Bank PKO, dla tych, dla których nie  jest on standardem.

W związku z tym, że Warszawa kręciła na konto Domu Samotnej Matki na Białołęce, postanowiłyśmy wystawić silne drużyny, które dołożą wszelkich starań, by obiadów nabiegać jak najwięcej.
Ostatecznie zebrało się 15 mam, co dało trzy sekcje. W mgnieniu oka z pomocą przyszli też ojcowie. 10 chłopa kręciło na obiady razem z mamami.

Ciśnienie było spore, bo w końcu kto jak nie matka może pomóc innej matce? W końcu nie bez przyczyny na naszych koszulkach widnieje hasło Mamy ruszamy oraz Siła jest kobietą, prawda?

Wybiła 11.30 lecimy… razem z nami leci cała Polska. Niby jest rywalizacja, ale to dobra rywalizacja. Tym razem wszyscy gramy do jednej bramki, a właściwie do jednego garnka.
Możliwość pomocy dodaje mocy! Nasza najszybsza sekcja damska wykręciała 42 kółka z ogonem. W ostateczności, ze wszystkich drużyn kobiecych nakręciłyśmy najwięcej kółek. W stolicy uplasowałyśmy się na pikerwszej pozycji, a w całej Polsce na czwartej. Nasi najszybsi panowie ukręcili również 42 z ogonem, co dało im 4 pozycję w Warszawie. Druga sekcja damska, podobnie jak panowie, zajęła 4 pozycję.

Wszyscy razem, czyli nasza 25-osobowa reprezentacja razem, wybiegała 190 pełnych okrążeń, nie licząc domiarów. Nakarmimy współnie 190 małych brzuszków. Z domiarami nakarmimy nawet 192 (bez 6 metrów)
Cała stolica nabiegała 2693 obiadki.

W sobotę przekonaliśmy się, że całe to nasze bieganie ma sens. Nie jest tylko zwykłym hobby. Nie jest tylko naszym sposobem na załapanie dystansu do świata. Ale jest czymś pożytecznym dla każdego.
Możemy pomóc tym, którzy naszej pomocy potrzebują. Co więcej możemy to wspierać w sposób, który daje nam mega frajdę. Co więcej łechce nasze ego, bo w końcu byłyśmy najlepsze. Nasze dzieci są dumne ze swoich mam. Nasi życiowi partnerzy mają jędrną drugą połówkę 🙂 A gdy tak sobie polatamy jesteśmy oazami spokoju jak na Matki Polki przystało 🙂

Jeśli dobrnęłaś aż tu, czujesz w sercu i umyśle potrzebę uprawiania sportu, jeśli jesteś matką i chcesz trenować z najszybszymi mamami w Warszawie, a kto wie… może nawet i całej Polsce to dołącz do nas.
Nie zastanawiaj się! Przyjdź na trening! Napisz maila (trening@mamyruszamy.pl) i poznaj Mamy ruszamy, ba!… Zostań jedną z nas.

Czeka na Ciebie:
– trening w towarzystwie innych mam
– nowe twarze, nowe znajomości
– odskocznia od rzeczywistości i problemów
– 90 min tylko dla Ciebie
– szansa na zadbaną sylwetkę
– okazja do poszerzenia horyzontów i wiedzy

Czy dasz radę? Dasz!
Staramy się pracować uczciwie i czas treningu wykorzystać na maksa, jednak pamietaj…
nikt z nas nie urodził się mistrzem. Na swoje sukcesy pracujemy latami, a uwierz nam… jest jeszcze nad czym pracować.
Nie ważne czy dopiero zaczynasz, czy masz za sobą lata treningu i sukcesy.
Staramy się w taki sposób dobierać jednostki treningowe, by były możliwe do zrealizowania przez każdą z nas.

A tymczasem zerknij jak bawiłyśmy się podczas 2. PKO Biegu Charytatywnego w Warszawie.
Mamy fanastyczną drużynę matek, a Ty możesz być jedną z nas.

Pełna FOTO i vide orelacja czeka TUTAJ

Dołącz do nas! Każdego dnia dajemy sporą dawkę silnej motywacji:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpgInstagram:

iloolo11169053_10205109642593257_978717547_n

 

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: