desery/przekąski,  JEDZENIE,  śniadania

Bez mąki, bez cukru, a i tak wymiata!

Są zwolennicy i przeciwnicy słodkich śniadań, jak się domyślacie jestem ich fanką.

A gdy zbliżają się te dni „czekoladowe” śniadanie jest jak lekarstwo.

omlet gryczny Omlety z piekarnika bardzo przypadły mi do gustu. Ponieważ po przygotowaniu masy wstawiam do piekarnika, a śniadanie samo się robi. Poza tym to kolejna propozycja z odzysku, tym razem z wykorzystaniem ugotowanej wcześniej kaszy gryczanej (poprzednio proponowałam omlet ryżowy).

Składniki na 2 lub 3 porcje (w zależności od zapotrzebowania na energię):

  • kasza gryczana niepalona 120 g (waga przed ugotowaniem)
  • jajka 4 szt
  • twaróg chudy 80 g
  • orzechy włoskie 30 g
  • morele suszone 50 g
  • karob 30 g (można użyć kakao)

Kaszę ugotowałam wieczorem, ponieważ rano każda minuta na wagę złota. Morele i orzechy rozdrobniłam. Wszystkie składniki wrzuciłam do miski i zblendowałam. Tortownicę posmarowałam odrobinę olejem kokosowym i wlałam masę, którą trzeba było trochę wygładzić. Piekarnik rozgrzałam do 200 stopni i włożyłam na około 20 min. Podałam z wiórkami kokosowymi.

Niby to śniadaniowa propozycja lecz gdy ukroiłam mały kawałek, posypałam cukrem pudrem przyznacie, że wygląda jak idealny do kawy kawałek ciasta czekoladowego z orzechami i tak smakuje 🙂

ciasto czekoladowe

Cała porcja w liczbach:

omlet gryczany kcal

Kaloryczność spora, jeżeli ktoś potrzebuje ją zmniejszyć można użyć dwa całe jajka i białko z dwóch jajek (zamiast 4 jaj) lub zrezygnować z orzechów.


Sporo czasu poświęciłam na to, by napisać ten artykuł. Teraz liczę na Ciebie, bo tworzę to miejsce również z myślą o Tobie. Bądźmy w kontakcie:


komentarze 2

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: