oceniamy,  produkt

Zegarek sportowy z własnym powerbankiem – FW 17 POWER by MAXCOM [OPINIA]

Uwielbiam nowości i bardzo się cieszę kiedy w moje ręce wpadają produkty, które dopiero raczkują na rynku i nie są dostępne wszędzie.
Od kilku tygodni biegam z nowym SmartWatchem sportowym FitGO FW 17 Power by MAXCOM. Przyznam szczerze, że tak bardzo mnie zafrapował i zaskoczył wieloma rozwiązaniami, że postanowiłam poświęcić czas i stworzyć jego recenzję. Mam nadzieję, że zostaniecie ze mną dłużej i przeczytacie. Uważam, że warto!

Zegarek sportowy z własnym powerbankiem!

Koniec ery kabli i kabelków, ładowania z komputera, gniazdka, za pomocą ładowarki. Dla mnie to absolutny hit i przełom. Zegarek możesz doładować wszędzie, w każdym miejscu, o każdej porze (oczywiście o ile zadbasz o wcześniejsze naładowanie powerbanku) Ile razy jest tak, że jedziesz na zawody, a bateria krzyczy, że jej słabo? W przypadku tego zegarka możesz go podładować bezprzewodowo na chwilę przed zawodami, nawet podczas drogi na trening. Możesz go też swobodnie podładowywać podczas długich wędrówek i nie musisz się martwić, że bateria Cię zaskoczy. Nie wiem czy na ten moment na rynku znajdziesz inny zegarek, którego ładowanie jest ta wygodne i pozbawione ograniczeń.

Powiadomienia z telefonu. Odczytuj FB, SMSy i dzwoń za pomocą zegarka!

Zegarek sprawnie łączy się z telefonem. Proces parowania obu urządzeń jest prosty i intuicyjny. Dużo prostszy niż w innych urządzeniach tego typu. Telefon współpracuje z zegarkiem dzięki aplikacji HitFit. Pozwala ona na sprawne odczytywanie powiadomień z FB, odczytywanie SMSów, pozwala na odbieranie rozmów telefonicznych i prowadzenie ich przez zegarek. Daje tez dostęp do książki telefonicznej co oznacza, że można również zadzwonić przez zegarek.

Znajdź mnie! Idealny dla kobiet!

Od momentu parowania Twój telefon i Twój zegarek stanowią jedność. Gdy zapomnisz gdzie jest zegarek, Twój telefon pomoże Ci go namierzyć. Działa to też w drugą stronę.

Wersja video dla tych co lubią popatrzeć:

Przydatne funkcje.

Dyktafon – przydatny w wielu sytuacjach, w zegarku, włączany za pomocą jednego przycisku.

Muzyka – zegarek służy jako pilot i możesz nim sterować muzyką, która jest w Twoim telefonie.

Monitor pracy tętna – w każdej chwili możesz dokonać pomiaru tętna, bez względu na sytuację, w której się znajdujesz.

Alarm – możesz stawiać dowolne rodzaje powiadomień dźwiękowych, które mają na celu przypominanie Ci o ważnych wydarzeniach.

Sterowanie aparatem fotograficznym – lubisz zrobić sobie fotkę na treningu? Teraz zegarek zadziała jak pilot. Po dotknięciu wymusi na Twoim telefonie pstryknięcie zdjęcia.

Wysokość, ciśnienie, temperatura – na ekranie zegarka zobaczysz wszystkie wspomniane parametry.

Pogoda – korzystając z lokalizacji zegarek pokazuje Ci aktualną prognozę pogody.

Stoper, kalendarz i kalkulator – tu chyba nie ma co tłumaczyć – są!

Monitor snu – zegarek kontroluje długość i jakość Twojego snu. Jest na tyle inteligentny, że automatycznie rozpoznaje sen.

Brzmi dobrze, prawda? Zegarek jest na tyle uniwersalny, że ułatwia życie nie tylko na treningu.

Teraz przejdźmy do konkretów z zakresu treningu.

Tryby sportowe.

Za pomocą zegarka możesz monitorować takie dyscypliny jak: Chodzenie, bieganie, rower, wspinaczka, bieg terenowy i bieg halowy.

Wybranie treningu, ustawienie celów jest bardzo intuicyjne. Każdy poradzi sobie z tym bez kłopotu. Bez problemu ustawisz też swój cel, a zegarek nie zapomni poinformować Cię o możliwości monitorowania tętna oraz śledzenia ścieżki GPS. Po zakończonym treningu otrzymujesz następujące informacje:
– całkowity czas treningu
– dystans
– prędkość
– tętno

GPS łapie sygnał szybko, porównywalnie z zegarkami innych marek. Pomiar tętna robiłam jednocześnie z konkurencyjnym zegarkiem mierzącym je z nadgarstka, wyszło bardzo porównywalnie.

Garść przydatnych informacji:
– posiada GPS
– kosztuje ok 499 PLN
– silikonowy pasek
– metalowa obudowa (dłuższa żywotność, ale też większa waga)
– ekran dotykowy
– ekran wykonany z wytrzymałego szkła
– kompatybilny z platformą STRAVA

Gotowi na podsumowanie?

Zegarek jest bardzo przydatny w życiu codziennym. Jest wygodny, ma nowoczesny design. Pozwala dyskretnie sprawdzić powiadomienia z SoMe, odczytać maila bez potrzeby wyciągania telefonu. Mnóstwo funkcji około sportowych dodatkowo motywuje do podejmowania aktywności fizycznej. To taki oryginalny strażnik szeroko pojętej rekreacji ruchowej.

Jako trener rekomenduję ten zegarek osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem czy tez innymi dyscyplinami sportowymi, które zegarek monitoruje. Jest świetny dla osób, które uprawiają wymieniane już wcześniej dyscypliny sportu na poziomie początkującym, a ich bieganie ( czy inny trening) nie jest poparte planem treningowym, ze szczegółów którego rozliczają się przed trenerem. Zegarek dostarcza jedynie podstawowej wiedzy na temat odbytego treningu. Nie pokaże nam międzyczasów. Nie wskaże nam tempa określonych odcinków, widzimy tylko tempo z całości. Nie przeliczy nam też kadencji, nie pokaże nam też wielu pozostałych parametrów, które są istotne gdy nasz trening nastawiony jest na poprawę wyników. Nie pozwala także na programowanie zaleconych jednostek treningowych. Nie ustawisz w nim interwałów, piramid etc. Jednak jaj najbardziej ustalisz sobie cele np. chcę przebiec 5 km, chcę spalić 2000 kcal, chcę dziś biec 40 min, albo będę jechać na rowerze z prędkością x. Takie wyzwania możecie rzucać temu zegarkowi i doskonale będzie monitorował ich realizację.

Jego ogromną zaletą jest cena. Za niespełna 500 PLN możemy kupić smartwatch nafaszerowany naprawdę fajnymi funkcjami wraz z opcją podstawowego monitorowania aktywności fizycznej.

Na FB grupach bardzo często widzę zapytania typu: ” Jaki polecacie zegarek, nie za miliony monet, który zmierzy dystans, czas i tętno?” Jeśli treningowo potrzebujesz tylko tego , to model FW 17 POWER od MAXCOM będzie idealny, a przy okazji będzie miał sporo fajnych funkcji przydatnych osobom, które lubią wiedzieć co się dzieje na ekranie ich telefonu, bez patrzenia na telefon.

Moi drodzy…. biorąc pod uwagę cenę, jakość wykonania, funkcje dodatkowe to ten smartwatch jest naprawdę dobrym produktem. Jeśli jednak szukasz zegarka do profesjonalnego treningu, to pomiary generowane za pomocą tego modelu to troszkę za mało.


Sporo czasu poświęciłam aby powstał ten tekst. Teraz liczę na Ciebie, bo tworzymy, to miejsce również z myślą o Tobie. Bądźmy w kontakcie:


Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: