porady treningowe,  tata trenuje

Jak zacząć robić formę z sensem? (Nowy ja: 2/3)

No i Warszawa. Przeprowadzka za chlebem, nowe miasto, nowi ludzie, trzeba więc coś ze sobą zrobić. Nie pamiętam już jak, ale trafiłem w necie na informacje, że w Polsce gra się w football amerykański i co więcej szukają dużych zawodników, a że nosiłem rozmiar XL uważałem się za dużego, postanowiłem więc spróbować swoich sił.

tata_dziecko_football

Potem były 2 fenomenalne lata gry w Warsaw Spartans i po drodze mistrzostwo PLFA I w 2012 roku. Niestety przygoda się skończyła wraz z poważną kontuzją – w sumie 3 tomografie w ciągu roku. Grać dalej nie mogę, ale wyniosłem z tego kilka ważnych lekcji.

W sporcie (każdym) trzeba dużo trenować. Tylko wtedy są efekty, ale jest też niesamowita satysfakcja jak coś robi się na 100%. No i ważne jest wygrywanie (czasami ze samym sobą) i przekraczanie własnych barier. Nie ma co marnować czasu robiąc rzeczy połowicznie.

Przede wszystkim zrozumiałem, że dobrego treningu nie da się znaleźć w necie. Piotr „Czarny” Sitek zajmował się przygotowaniem fizycznym zespołu. Dał wszystkim programy treningowe i wtedy zrozumiałem, na czym polega dobry, dopasowany plan. Sęk w tym, że na masę. Wtedy to biłem swoje życiówki w martwym ciągu i przysiadzie ale wbiłem też wagową życiówkę ważąc 115 kg. Zrobiłem się wielki. Niemniej, zostało przekonanie, że już nigdy sam nie wymyślę sobie treningu. Po prostu na tym się nie znam i tyle.

Z taką też wagą skończyłem swoją przygodę z footballem.

Kariera się skończyła, ale waga została…

Po ostatnim rozegranym meczu mocno bolała mnie głowa. Poszedłem więc do lekarza. Przyczyna okazała się neurologiczna, ale przy okazji stawiania diagnozy lekarka kazała mi zrobić chyba wszystkie możliwe badania krwi. No i cholesterol 260. 260! WTF? Jak to możliwe, przecież jestem sportowcem?

Czas na zmiany…

cdn

Mąż, ojciec, pracownik korpo, pasjonat sportu uzależniony od aktywności fizycznej. Pokazuje że tatusiowie po 30-stce nie muszą mieć brzuszka pomimo wielu obowiązków, które dostarcza codzienne życie i praca.

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: