oceniamy,  produkt

Trenujemy bieganie z Motivatio!

Wiele z nas podejmując aktywność fizyczną decyduje się bieganie. Nie wymaga ono od nas specjalistycznego sprzętu, wybitnych umiejętności, wystarczy zainwestować w buty i już można próbować swoich sił. Jednak kiedy zaczynamy biegać, a co więcej zaczyna nam się to podobać to z dnia na dzień oczekujemy więcej. Zaczynają się starty w biegach publicznych, pierwsza piątka, pierwsza dycha i ochota na półmaraton albo i więcej. Chcemy postępu, pobijania swoich wyników i pokonywania coraz większych odległości. Wtedy dociera do nas, że bieganie na oślep nie ma sensu. Na postępy trzeba czekać długo, a źle dobrany kilometraż powoduje kontuzje i zniechęcenie.
Wtedy przydałby się plan treningowy. Tylko skąd go wziąć? Nie każdego z nas stać na profesjonalnego trenera, który będzie prowadził nas za rękę i robił z nas super biegaczy.
Na przeciw potrzebom, nas laików wychodzi MOTIVATO. Nie jest ono idealne, nie zastąpi profesjonalnej opieki trenera, ale daje nam możliwość stworzenie własnego planu treningowego opartego na dotychczasowych osiągnięciach i postawionych sobie celach. Co najważniejsze podstawowa wersja tego systemu treningowego jest bezpłatna. Nie mam pojęcia jak wygląda praca na płatnej wersji, bo na moje potrzeby wystarczyła wersja podstawowa. Aplikacja posiada rozbudowane ustawienia profilu. Dla tych, którym trzeba motywacji może przypominać o każdym treningu. Natomiast Ci, którzy z motywacją problemu nie mają mogą zaglądać tam raz na kilka dni, aby zobaczyć jaki trening czeka ich w najbliższym czasie. MOTIVTO może być też traktowane jako dziennik Waszych wszystkich aktywności. Konfiguruje się z kilkoma dostępnymi na rynku aplikacjami (np. bardzo popularnym ENDOMONDO) i automatycznie ściąga na swoją platformę Wasze wykonane treningi dzięki czemu, nie musicie dodawać ich z przysłowiowej „łapy”. Aplikacja ma też wady. Ustawiając plan treningowy widzicie tylko najbliższy zaplanowany tydzień treningowy. Nie możeszcie zobaczyć co MOTIVATO planuje dla Was np. za 2, 3 tygodnie lub miesiąc. Przy założeniu jednak, że aplikacja jest bezpłatna i sprwanie działa można przymknąć oko na ten mankament.
No to teraz troszkę obrazków 🙂
motivato1MOTIVATO mówi nam dokładnie co mamy robić. Jaki dystans należy pokonać danego dnia i w jakim tempem.

motivato2Mamy też możliwość podglądu wszystkich odbytych dotychczas treningów. Dzięki konfiguracji z innymi aplikacjami MOTIVATO samo ściąga sobie wykonane przez nas treningi.

motivato3Przypomina nam też cele, które chcemy osiągnąć! Dokładnie widzimy ile nam jeszcze zostało do końca przygotowań!

motivato4Daje nam też możliwość podglądu naszych statystyk w skali miesiąca, kwartału i roku.

motivato5I to co chyba cieszy najbardziej. Prognozy wyników w oparciu o dotychczasowe sukcesy!

No to tyle, nic tylko korzystać 🙂

Wspierają nas:

brzuchatki

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: