LIFESTYLE

Styczniowe premiery kinowe 2020, które zobaczyłam.

Styczniowe długie wieczory, a czasami mega ciemne i deszczowe dni, sprzyjały wizytom w kinie. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że kino w styczniu odwiedziliśmy tyle razy 😉 Podrzucam wam zestawie filmów, które zobaczyłam. W sumie, to zobaczyliśmy bo do kina ja zawsze chodziłam w towarzystwie.

Klikając w tytuł filmu przeniesiecie się do bardziej szczegółowych informacji o każdym z nich.

1917

Jak sam tytuł wskazuje I Wojna Światowa. Dwóch młodych żołnierzy dostaje niewykonalne zadanie: dostarczyć wiadomość, która pozwoli 1600 żołnierzom uniknąć śmierci. Filmy wojenne nie są moimi ulubionymi lecz ten warto zobaczyć. Końcowa scena ucieczki zrobiła na mnie mega wrażenie.

GORĄCY TEMAT

Film opowiada historię molestowanych seksualnie przez szefa FoxNews kobiet. Film oparty na faktach. W rolach głównych Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie. Trudny temat, temat tabu. O swoich wrażeniach po obejrzeniu filmu napisała na blogu Ilona zobaczcie koniecznie >>> Gorący temat, dlaczego kobiety cierpią w samotności?

JUDY

Historia Judy Garland, która była najprawdopodobniej najbardziej nieszczęśliwą gwiazdą Hollywood.
Film w reżyserii Ruperta Gordona, w główną rolę wciela się Renée Zellweger, za którą otrzymała Złotego Globa. Wyczytałam, że Renee Zellweger długo przygotowywała się do tej roli. Przyswoiła specyficzny akcent gwiazdy i charakterystyczny język ciała. Do tego przestudiowała całą twórczość artystki i uczyła się śpiewu.
Nie kojarzysz Judy Garland? Pamiętasz Dorotkę z Krainy Oz i piosenkę Over the Rainbow, to właśnie jest Judy.
Niestety rzeczywistość nastoletniej gwiazdy nie była taka kolorowa jak tęcza. Restrykcyjna dieta składająca się głównie z sałaty, wspomagana tabletkami z amfetaminą oraz 80 papierosami dziennie, praca po kilkanaście godzin, molestowanie.. To nie mogło się dobrze skończyć. Aktorka zmarła mając 47 lat, przedawkowała tabletki.
Na ekranie zobaczyłam nie tylko spłukaną finansowo aktorkę i piosenkarkę lecz przede wszystkim zrujnowaną emocjonalnie, samotną, oszukaną, wyszydzoną kobietę pragnącą tego co wszyscy MIŁOŚCI.
Film kończy się występem gwiazdy na scenie i rozpaczliwym pytaniem: „NIE ZAPOMNICIE O MNIE, PRAWDA?” Widownia szaleje, a Judy dodaje: „Ja chciałabym o wielu rzeczach nie pamiętać”. Na sali kinowej zapanowała cisza. Widzowie, ja również, wychodzili w milczeniu.

URWIS

Bajka dla dzieci.

Głównym bohaterem jest pies Urwis, który wychował się w luksusach lecz jego odrealniona bańka pewnego dnia pęka razem ze śmiercią jego zamożnej pańci. Psiak trafia na ulicę, musi jeść ze śmietnika i jak to się często kończy z bezpańskimi psami trafia do schroniska. Obok psiej historii jest też wątek walki o spadek. Gdzie nie gdzie przemyka przypominającego Ace’a Venturę łowca zwierząt. Na gitarze zagra i zaśpiewa sympatyczna Ola. Jest też roztańczona banda wiewiórek. Żeby więcej nie zdradzać tylko dodam, że miłość zwycięża.
Jest to film zrobiony dla dzieci, bez ukrytych podtekstów dla dorosłego widza. Od czasu gdy w domu zamieszkał z nami Piorun, nawet animowane psie historie potrafią mnie wzruszyć ❤️.

PROXIMA

Eve Green wciela się w rolę astronautki, która bardzo chce lecieć w Kosmos lecz miłość do córki trzyma ją na Ziemi.

Bycie matką, a w dodatku astronautką nie jest łatwe. Lecz jak usłyszała główna bohaterka w filmie: „CHCIAŁAŚ ROWER? TO TERAZ PEDAŁUJ”. Nikt przecież nie mówił, że będzie łatwo. Oglądałam ten w film i odniosłam go do codzienności. Może nie każda z nas jest bohaterką na światową skalę lecz każda z nas każdego dnia leci w „swój kosmos”. Każda z nas podejmuje mniejsze lub większe decyzje, które mają wpływ na nas sama jak i na nasze dzieci, partnerów… i niestety każda z nas dokonując wyborów świadomie lub nieświadomie z czegoś rezygnuje.

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: