oceniamy,  produkt

Pranamat ECO twój domowy masażysta.

Zachwyciły nas swoim wyglądem. Gdy przeczytałyśmy co mogą nam dać, zgodnie z Iloną stwierdziłyśmy: musimy je mieć. Jak coś tak ładnego, może być jednocześnie tak pożyteczne? Pojawiło się to i wiele innych pytań. Dlatego aby dowiedzieć się więcej skontaktowałam się ze źródłem i okazało się, że bez problemu służy wiedzą i pomocą. O czym mowa? O Pranamat. Nie będę taka i się z podzielę tym czego się dowiedziałam.

Jestem blondynką dlatego wolę się upewnić. Czy dobrze rozumiem, że mogę mieć prywatnego masażystę w domu?

Tak jest! To kwintesencja tego, co staramy się przekazać naszym obserwatorom każdego dnia w mediach społecznościowych. Nasi klienci nie ograniczają się do korzystania z maty jedynie w zaciszu swych domów. Zabierają je ze sobą do pracy, na wyjazdy służbowe, wakacje, korzystają z nich podczas jazdy samochodem lub w samolocie. Pranamat ECO to narzędzie do automasażu, po które możesz sięgnąć o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy tylko wyciągnąć je z pudełka i cieszyć się intensywnym masażem oraz jego efektami już po 15 minutach!  Nie trzeba się umawiać na wizyty w salonie masażu, nie trzeba reorganizować całego dnia (to ważne szczególnie jeśli mamy dzieci), nie tracimy czasu na dojazdy i nie musimy martwić się jeżeli wypadnie nam coś ważnego i nie czujemy się winne odwołując umówiony masaż.  Dodatkowo juz po 7-8 sesjach zwraca się koszt zakupu naszego produktu. Każdy kto z powodów zdrowotnych korzysta z pomocy masażysty wie, jakie są koszty regularnych sesji. Pranamat to nie tylko zdrowe, ale również ekonomiczne rozwiązanie.

Czym są maty Pranamat?

Pranamat Eco – to doskonałe narzędzie do samoleczenia, relaksacji i odbudowy. Korzysta z zasad akupresury i refleksoterapii, odraza pradawną mądrość we współczesnej i ergonomicznej konstrukcji. Mata została wykonana w 100% z ekologicznych materiałów takich jak: len, bawełna, włókna kokosowe oraz łuski gryki (wypełnienie poduszek PranaPillow). Piękne kwiaty lotosu przytwierdzone do maty za pomocą specjalnej techniki (nie za pomocą kleju!) wykonane zostały z plastiku medycznego. Nasza mata jest przyjazna środowisku oraz alergikom, ponieważ nie wykorzystuje sztucznych barwników ani nie kumuluje w sobie kurzu w stopniu takim, jak maty wypełnione gąbką. Chcieliśmy stworzyć produkt na najwyższym poziomie. Dodam również, że każda z naszych mat wykonana jest ręcznie! Nie posiadamy produkcji taśmowej.

Jak działa Pranamat?

Mechaniczne oddziaływanie na poszczególne punkty i receptory na skórze stymuluje krążenie krwi i przepływ limfy w sąsiadujących organach (skóra robi się czerwona). Mięśnie rozluźniają się, usuwane są skurcze, poprawie ulega krążenie krwi, pobudzane są końcówki nerwowe, dzięki czemu korzystne oddziaływanie wpływa na cały organizm. Uczucie bólu powoduje produkcję endorfin. Te związku polipeptydowe, które w naturalny sposób produkowane są w neuronach mózgu, w budowie przypominają opiaty (związki morfinopodobne). Mają one zdolność do ograniczania bólu, tak jak opiaty, i wpływają na stan emocjonalny. Nieprzyjemne odczucia mijają, poprawia się nastrój, pojawia się uczucie spokoju, a ciało rozluźnia się i rozgrzewa. Dzięki oddziaływaniu na poszczególne aktywne punkty akupunktury i strefy marma (na plecach i ramionach, szyi, w pasie, na dłoniach i stopach) uelastycznia się cały organizm. Punkty te odpowiadają za pracę organów wewnętrznych, zapewniają szybką mobilizację wewnętrznych rezerw organizmu, dzięki czemu może on walczyć z zewnętrznymi, szkodliwymi wpływami. Regulują też energię życiową.

Pranamat doskonale kompensuje niedobór stymulacji odpowiednich punktów, intensywnie oddziałując i aktywizując je. Regularne używanie Pranamat pomaga aktywizować w organizmie procesy odbudowy i rekonstrukcji, siły obronne i zdolność do samoleczenia.

Dla kogo jest przeznaczona Pranamat?

Tak naprawdę korzystanie z maty jest zalecane każdemu.  Regularne masaże niosą ze sobą ogrom korzyści zdrowotnych. Pranamat ECO pobudzi nasz organizm z rana, da zastrzyk energii potrzebnej do działania, przyspieszy metabolizm, wygładzi i uelastyczni skórę ciała, poprawi jakość naszego snu. Zestaw mata +poduszka zalecany jest szczególnie osobom pracującym za biurkiem, sportowcom, ludziom w podeszłym wieku, wszystkim tym którzy uskarżają się na różnego rodzaju bóle pleców, karku stawów.

W jakich sytuacjach pomoga Pranamat?

Pranamat Eco pomaga uwolnić się od skurczy mięśni, usuwa ból i stres. To doskonały sposób na szybki i wydajny odpoczynek po ciężkim dniu. Idealnie nadaje się do rozluźnienia po zajęciach sportowych i fitness, do relaksacji i medytacji, dla osób, praktykujących jogę i pilates.

Regularne posługiwanie się Pranamat pomaga efektywnie rozluźnić się i uruchomić proces samoleczenia.

Zalecane jest używanie Pranamat w celu:

 • wyleczenia wielu chorób kręgosłupa.
 • rozluźnienia mięśni, pozbycia się skurczy i drętwienia mięśni.
 • wydajnego wypoczynku i poprawy snu.
 • zmniejszenia bólu głowy, migreny i następstw stresu.
 • podwyższenia ogólnego poziomu energii.
 • poprawy ukrwienia, podwyższenia stopnia napięcia i elastyczności skóry. Pomaga także pozbyć się cellulitisu.
 • rekompensaty braku aktywności fizycznej
 • w przypadku długotrwałych lotów i podróży samochodem
 • przy długotrwałej pracy siedzącej (przy komputerze)
 • przy chorobach, związanych z unieruchomieniem.

Jak używać maty do akupresury i refleksoterapii?

Przez pierwsze 25 minut Pranamat działa jak stymulator, później – relaksująco. Optymalne strefy oddziaływania Pranamat: plecy, ramiona i szyja, pas i miednica, biodra, boczki, stopy i dłonie. Pozycja na plecach jest najbardziej uniwersalna, ponieważ oddziaływanie na plecy ma zbawienny wpływ na cały organizm.

Na początku sesji z Pranamat naturalne jest odczuwanie przyjemnego lekkiego bólu. Nie powinien być on jednak zbyt silny. Należy postarać się równomiernie rozłożyć ciężar ciała na macie. Wypustki „płatków lotosu” są zaokrąglone i nie mogą uszkodzić skóry. Jeśli Państwa skóra jest szczególnie wrażliwa lub po raz pierwszy korzystają Państwo z maty Pranamat, zalecamy przykryć ją wcześniej bawełnianą lub lnianą tkaniną.

Ile razy w tygodniu i przez ile czasu mogę przytulać się do maty?

Zalecane jest regularne korzystanie z maty przez min. 15 min. dziennie.  Oczywiście jest to program minimum. Możemy korzystać z Pranamat ECO zawsze kiedy mamy na to ochotę. Nie ma tutaj ograniczeń czasowych czy ilościowych.

W idealnym świecie wieczorem przy kojącej muzyce, oświetlona płomieniami świec leżę a mata pracuje. W życiu jak to w życiu często trzeba wyszarpywać czas. Czy z Panamat mogę korzystać „przy okazji”?

Niestety we współczesnym świecie bardzo trudno jest wygosporadować nawet tych 15 minut. W szczególności jeśli obowiązki zawodowe łączymy z rodzinnymi. Dobra wiadomość jest taka, że nasze zestawy można zabrać ze sobą niemal wszędzie. Do pracy, w podróż samochodem, pociągiem, na wakacje, długie szkolenie i tam cieszyć się darmowym masażem w czasie wykonywania swoich obowiązków zawodowych lub wypoczynku.

Czy matę można wykorzystać w trakcie ćwiczeń?

Tak, jak najbardziej. Matę można wykorzystać jako wstęp do rozgrzewki przed treningiem ( rozgrzewa mięśnie, dodaje energii) lub zaraz po intensywnym wysiłku ( rozluźnia napięte mięśnie, niweluje zakwasy).  Właściwy trening na macie przynosi podwójne efekty jednak mogą go wykonywać osoby, które są już obeznane i przyzwyczajone do działania maty.

Mata dba o swojego właściciela, a jak właściciel ma dbać o nią?

To równie ważne pytanie. Nasze maty posiadają pięcioletnią gwarancję użytkowania, ale w praktyce służą naszym klientom znacznie dłużej.

Jak zadbać o naszą nową przyjaciółkę?

 • Nie czyścić chemicznie; można prać.
 • Nie używać suszarek bębnowych do suszenia wyrobu.
 • Przechowywać w suchym miejscu.
 • Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
 • Nie układać na złożonej macie ciężkich przedmiotów.
 • Nie chodzić po macie w obuwiu.
 • Nie używać maty do leczenia zwierząt domowych.
 • Dzieci do 10 roku życia mogą używać wyrobu tylko pod kontrolą dorosłych, na polecenie lekarza.
 • Regularne wietrzenie wyrobu wydłuży jego sprawność i uczyni posługiwanie się nim przyjemniejszym.

 

 


Sporo czasu poświęciłam aby powstał ten tekst. Teraz liczę na Ciebie, bo tworzymy, to miejsce również z myślą o Tobie. Bądźmy w kontakcie:


Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

komentarzy 5

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: