LIFESTYLE,  PARENTING

PORa liczyć czyli nauka przez zabawę dla najmłodszych.

Ostatnio wpadła nam w ręce gra matematyczna „Pora liczyć” od REBEL 
Bardzo prosty sposób na naukę liczenia przy jednoczesnym treningu spostrzegawczości. Mam takie wrażenie, że dzieciaki są w nią dużo lepsze niż dorośli.
Gra polega na rozkładaniu karcianych kafelków i przeliczaniu obiektów. Tu konkretnie mamy warzywa i owoce. Oglądając grę w sieci obawiałam się, że szybko się jej nauczymy na pamięć i przeliczanie będzie automatyczne, ale… kombinacji jest tak dużo, że nie jesteśmy w stanie ich spamiętać. Gra jest szybka, dynamiczna i dostarcza wielu emocji. Dzieciaki szybko ją podłapują co bardzo motywuje je do nauki matematyki. Zalecana jest dla dzieci powyżej 5 roku życia, ale jestem pewna, że młodsze mogą Was bardzo zaskoczyć i rozpykają system.

Osobiście dostrzegam też inne zastosowania gry. W przypadku młodszych dzieci można ją wykorzystywać do nauki nazw warzyw i owoców,  do szukania różnic i powiązań między kafelkami. Uważam, że gra jest tak wszechstronna, że jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia.
Moim zdaniem to świetna planszówka , którą dzieciaki pokochają. Pomoże w matmie wszystkim, którzy za nią nie przepadają i może być fajnym, edukacyjnym prezentem.
REBEL wypuścił jeszcze taką samą grę z tabliczką mnożenia, niestety jeszcze jej nie mamy, ale jak kiedyś złapiemy to dam znać jak się u nas sprawdziła.

Cena: 39,95 PLN
Kupsz –> REBEL.pl

Ma moim instagramie zostawiłam Wam pytanie i czekam Wasze propozycje gier planszowych, które warto poznać, nie koniecznie tych dzieciowych. Na Wasze komentarze czekam TU: www.instagram.com/p/BvM3ZizAJXT/

 

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: