oceniamy,  produkt

Opaska sportowa Fitgo FW 11 LIGHT by MAXCOM [OPINIA]

Przez dość długi czas (około dwóch lat) biegałam, ćwiczyłam bez specjalnego zegarka sportowego, wykorzystywałam aplikację w telefonie, która pomagała mi monitorować moje aktywności. Gdy zaczęłam przygotowywać się do półmaratonu i zaczęłam biegać z planem treningowym, który zakładał określone jednostki treningowe do aplikacji dołączyłam stoper. Dałam radę lecz wielokrotnie, trzymanie w ręku telefonu zwyczajnie utrudniało mi życie. Szczególnie gdy padał deszcz. Po co o tym piszę? A po to, żebyś braku sprzętu nie używała/używał jako wymówki. Bez sprzętu się da. Tylko jeśli możesz ułatwić sobie życie, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Opaska Fitgo FW11 light – niewiele ważący monitor aktywności, łączący najważniejsze sportowe funkcje z możliwością komunikacji z telefonem, to sprzęt, który testowałam przez ostatnie tygodnie. Przyszedł ten moment, w którym mogę podzielić się opinią na jego temat. Zdziwisz się co może taka niepozorna opaska.

Smartband w punktach, czyli najważniejsze parametry:

 • wyświetlacz OLED 0,93″
 • funkcje:
  • monitor snu
  • krokomierz
  • powiadomienia o przychodzących połączeniach
  • dynamiczny pulsometr
  • pomiar przebytego dystansu (dystansomierz)
  • pomiar ciśnienia krwi
  • pomiar spalonych kalorii
  • powiadomienia z portali społecznościowych
 • aplikacja LinkSelf (kompatybilna z Android 4.0 i wyższym)
 • kompatybilność: Android, iOS
 • łączność: Bluetooth
 • klasa wodoszczelności: IP67
 • dodatkowo opaska
 • bateria: 80mAh
 • wymiary: 21x42x10mm
 • waga: 22g
 • cena: około 179,00 PLN

A teraz przejdę do szczegółów i opiszę co potrafi ta mała, inteligentna bestia.

Magiczna liczba 10 000 kroków dziennie codziennie.

Pewnie słyszałeś o zalecaniach WHO aby robić codziennie 10 000 koków. I o tym, że ta liczba pozwoli na zachowanie zdrowia i dobrej kondycji. Czy to mało czy dużo? Niestety okazuje się, że to dla większości z nas bardzo dużo. Dlatego monitorowanie aktywności pozwoli ci sprawdzić ilość przebytych kroków i mieć nad tym kontrolę.

Wracając do umownej, a może lepszym określeniem będzie marketingowej liczby 10000 kroków, chcę doprecyzować. Dla jednych osób np. otyłych, z jakimiś chorobami, siedzącymi na tyłkach w bezruchu na początek to zdecydowanie za dużo. Im pewnie wystarczy 5000 kroków. Lecz dla kobiety w sile wieku, pracującej matki to może okazać się zdecydowanie za mało i odpowiednia ilością będzie 20 000 kroków.

Nie wiesz ile kroków robisz każdego dnia, potraktuj 10 000 kroków jako wyzwanie. Nałóż wygodne buty, opaskę i ruszaj dziarskim krokiem po zdrowie.

Strażnik nawodnienia.

Ze zdrowym stylem życia kojarzy się aktywność fizyczna, odpowiednie jedzenie lecz to także dobre nawodnienie organizmu. Ze swojego doświadczenia z praktyki dietetyka wiem, że picie wody, szczególnie na początku zmiany nawyków, nie jest dla większości osób łatwe. Zwyczajnie zapominają o tym. Dlatego warto aby ktoś lub coś przypomniało o sięgnięciu po szklankę z wodą. Opaska Fitgo FW11 light posiada przypomnienie „napij się”.  Uważam, że jest ona mega pomocna. Ustawisz czas rozpoczęcia i zakończenia alarmu oraz co jaki czas masz dostać pstryczka w nos, a dokładnie w rękę aby sięgnęła do wodopoju. Dzięki takiemu strażnikowi wejdzie, to po prostu w krew.

FitGo FW11 light zmierzy ci tętno, ciśnienie krwi oraz poziom tlenu.

W przypadku tej funkcji są dwie opcje pomiar ręczny lub ustawienie pomiaru z automatu. W obu przypadkach zobaczysz w aplikacji swoje tętno, ciśnienie krwi oraz poziom tlenu we krwi. Jak dla mnie szok. Jak taka „mała czarna” robi takie cuda? W sumie to, że w mojej głowie się to nie mieści, nie zmienia faktu, że mierzy i koniec.

Bez smartfona w ręku możesz być na bieżąco!

Jesteś na treningu, spotkaniu, po prostu jesteś bez telefonu w ręku dzięki opasce widzisz powiadomienia o połączeniach i wiadomościach z FB oraz z innych aplikacji. Jak to? A ta to. W momencie sparowania monitora aktywności ze smartfonem wystarczy włączyć alerty i gotowe.

Opaska zrobi ci zdjęcie!

Często w Internetach znajdziesz żarciki w stylu trening bez zdjęcia się nie liczy itp. Wyobraź sobie, że biegniesz widzisz idealną scenerię na fotkę. Zatrzymujesz się, ustawiasz telefon wykorzystując znaleziony kamień i jak tu pstryknąć? Porusz opaską, a ona załatwi sprawę. Tak, opaska zrobi ci zdjęcie. Nie potrzebujesz kupować dodatkowych urządzeń „klikających”.

HIT szczególnie dla fanek przepastnych toreb!

Pewnie nie raz zdarzyło ci się szukać telefonu w torbie, w mieszkaniu, a nawet w pracy. Opaska sportowa pozwoli ci nie dorobić się kolejnego siwego włosa dzięki opcji „znajdź telefon”. Przełączasz na smartbandzie na tryb szukania telefonu, przytrzymujesz kilka sekund. Telefon zaczyna dzwonić i po kłopocie. Niby nic a tak wiele.

Wydaje ci się, że śpisz jak niemowlę. Sprawdź to!

Bez sprzecznie wiadomo, że sen potrzebny jest nam jak powietrze. Niestety jest przez nas bardzo zaniedbywanym i niedocenianym elementem tzw. zdrowego stylu życia. Często silimy się na „cuda na kiju”, o co mi chodzi. Utrudniamy sobie życie bardzo wydumanymi dietami. Wydajemy majątek na suplementy, a zapominamy o podstawach od których należy zacząć. Właśnie odpowiednia ilość snu, obok racjonalnej diety i aktywności fizycznej jest kluczem do sukcesu na utrzymanie zdrowia i szczupłej sylwetki. Nie wiedziałeś, że sen pomaga utrzymać odpowiednią wagę ciała?

Zakładając opaskę na noc masz możliwość monitorowania swojego snu. Smartband przeanalizuje jakość twojego snu na podstawie wykonywanych przez ciebie ruchów. Dowiesz się ile razy budzisz się w nocy, chociaż nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Ile czasu jesteś w głębokim śnie, a ile czasu śpisz jak zając pod miedzą. Nieźle nie?

Dodatkowa motywacja nie tylko dla dorosłych.

Czy się nam, to podoba czy nie w dzisiejszych czasach w dobie zaawansowanych technologii często trzeba motywować dzieci do aktywności na świeżym powietrzu. Po pierwsze daj swojemu dziecku przykład, a jako dodatkowy bodziec wykorzystaj nowinki elektroniczne. Opaska sportowa Fitgo FW 11 LIGHT nadaje się do tego idealnie. Wypróbowałam na Ali i Olku. Posiadanie sprzętów monitorujących ilość kroków, przebyty dystans w dzieciach włączyło zdrową rywalizację. Kto zrobi więcej kroków? Kto pokona jaką odległość? A taki spacer to ile kilometrów? Jeśli twoje dziecko potrzebuję zachęty do ruchu samtrband ci w tym pomoże.

 


Tworzymy, to miejsce z myślą o Tobie. Bądźmy w kontakcie:


 

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: