oceniamy,  PARENTING,  produkt

Odrabianie lekcji nie musi być nudne.

We wrześniu tego roku nastał ten czas, gdy dziecię moje pierworodne pochłonęły mury szkoły. Pomimo tego, że świadomie posłałam sześciolatka do szkoły, że wiedziałam, że od teraz będą lekcje, wierszyki, piosenki, opowiadania, czytanki itd. to i tak ta zmiana wywołała we mnie spory szok. Szczególnie gdy dotarło do mnie ile taki mały człowiek musi wiedzieć.

Bye-bye spokojne wieczory spędzone na planszówkach, wspólnym czytaniu i wymyślaniu historyjek. Witajcie prace domowe i nauka w mało atrakcyjnej klasycznej formie. Aby uatrakcyjnić dziecku zdobywanie wiedzy grzebałam w czeluściach internetu. Od bloga do bloga, od portalu do portalu… dla nauczycieli, dla rodziców, dla uczniów. Drukowałam tony kartek, karteluszek i podtykałam dziecku, żeby przyjemniej i sprawniej szła nauka liczenia, myślenia abstrakcyjnego, pisania, czytania, rozumienia. Szło dobrze, nawet bardzo, ale… po tygodniu miałam na biurku tonę makulatury. Stwierdziłam, że trzeba szukać innych rozwiązań, wygodniejszych i tańszych.

Z pomocą przyszła mi znajoma nauczycielka. „Czy Twoje dziecko ciągnie do komputera?” – zapytała. Pytanie… no wiadomo, że ciągnie, jak każde dziecko. Długo nie musiałam się zastanawiać nad odpowiedzią. Koleżanka ciągnęła dalej… „A pozwalasz?” Hmmm… no pozwalam. W każdą niedzielę daje tablet i pozwalam oglądać bajki, albo grać w kulki. W sobotę łapie pokemony.  „A gdybyś tak pozwalała codziennie przez 30 min?” Zgłupiałaś, przecież to 7×30 min, kupa czasu przed szkłem – zaczynam się burzyć. „…. i nie musiała byś drukować i gromadzić tych wszystkich karteluszek?” Hmmm… no to ciut zmienia postać rzeczy. „Wpisz Squla w Google i zobacz czy Ci się podoba. Pracuje na tym ze swoimi dzieciakami w szkole. Są zachwycone.”

Sprawdziłam i … dobrze mieć wśród znajomych mam nowoczesną nauczycielkę.
Squla to zbiór quizów dla dzieci w wieku szkolnym. Wszystkie zdania poukładane są wg kategorii, poziomu trudności i wieku dziecka. Nie trzeba wertować tysięcy podstron by zaleźć to czego potrzebujesz.
Ze Squla spędzamy ok 20 min dziennie przez pięć dni w tygodniu. Każdego dnia wybieramy inny przedmiot dzięki temu codziennie jest inaczej. Najchętniej decydujemy się na zadania matematyczne. Poza klasycznymi działaniami matematycznymi są one wpisane np. w kalkulator lub inne sytuacje, z którymi jednocześnie oswaja się dziecko. Za pomocą jednego quizu matematycznego, którego celem jest nauka matmy, z automatu malec uczy się posługiwania kalkulatorem. Pracujemy też sporo z angielskim. Słówek uczymy się np. za pomocą gry w memory, za którą dzieciaki przepadają. Z pomocą Squla załatwiamy także edukację informatyczną, która sprytnie uczy programowania i robotyki.

Z klasycznych rozwiązań, tych kartleluszkowo – książkowych, zostaje nam tylko trenowanie pisania i czytania. Czas poświęcony na naukę dość mocno nam się skurczył, dzięki czemu mamy więcej czasu na przyjemności. Nawet nie chodzi o to, że dziecko uczy się mniej. Z quizem uczy się skuteczniej. Nie traci czasu na wywracanie oczami, na ziewanie, wymyślanie wymówek. Quizy są kolorowe, atrakcyjne wizualnie, całkowicie interaktywne. Dzieci chętnie je rozwiązują traktując naukę jako fajną zabawę. Co więcej, zdobyta wiedza im nie ucieka. Kojarzą ją z konkretnymi obrazkami, czy zadaniami, które już wykonywały.

Jak szukacie ciekawych rozwiązań edukacyjnych to koniecznie wskakujcie na www.squla.pl


Sporo czasu poświęciłam aby powstał ten tekst. Teraz liczę na Ciebie, bo tworzymy, to miejsce również z myślą o Tobie. Bądźmy w kontakcie:


Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

komentarze 3

  • Justyna

    Jesteśmy jeszcze przed etapem szkolnym. Ale coraz wiecej widzę zadowolonych rodziców z tej aplikacji

  • Katarzyna123

    Co sądzicie o takiej nauce ?? Ja ostatnio trafiłam na platformę zdobywcy wiedzy pl . Mają ciekawy materiał , nauka opiera się na grach , quizach i ćwiczeniach interaktywnych a za dobrze wykonane zadania dzieci dostają wirtualne diamenty i odznaki . Moja córka bardzo lubi ich klikać 😉

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: