oceniamy,  produkt

Nike Pegasus 30 – test butów biegowych

Po długim bieganiu w butach minimalistycznych postanowiłem zainwestować w buty do dłuższych wybiegań. Nie miałem żadnych konkretnych planów co kupić. Szukałem wśród różnych marek i modeli. Finalnie wybór padł na Nike Pegasus 30. Decyzji nie żałuję. Mam już w nich przebiegnięte setki km, więc mogę się uczciwie wypowiedzieć.

Fajne
Lekkie. Pomimo tego , że wglądają na całkiem spore, nie są za ciężkie. Zupełnie nie przeszkadzają w bieganiu (wiem, dziwnie brzmi, ale są buty, które mogą to robić). Stopa w nich swobodnie pracuje. Można wykorzystać potencjał stawu skokowego.
Elastyczne. Wysokie podbicie nie jest sztywne i but ładnie się wygina wraz ze stopą. To samo podbicie jest na tyle wysokie, że stopa ładnie się amortyzuje i dla kogoś, kto tej amortyzacji potrzebuje, na pewno będą dobrą opcją.
Wygodne, bezszwowa cholewka. W środku stopa ma się świetnie. Nic nie obciera, nie uwiera i nie przeszkadza. Zakłada się jak milutką skarpetkę co na tak spory but jest bardzo dobrą cechą.
Bieżnik. But w teorii jest do biegania po asfalcie, ale ma całkiem niezły bieżnik. Z jednej strony dosyć ostry, dzięki czemu nieźle biega się w terenie, a do tego jest na tyle płaski, że na ulicy dobrze przykleja się do podłoża. Właściwie to za nim kupiłem buty terenowe, to właśnie w nich biegałem zima po śniegu i lodzie. Dawały radę.

Mniej fajne

Drop. Jak dla mnie to dosyć duży drop. Osobiście preferuję buty z jak najmniejszym, więc Pegasus 30 tego kryterium nie spełnia. Ciężko jest biegać ze śródstopia. Ale taki urok tego typu butów – są niejako stworzone do biegania na pięcie
Spora amortyzacja. Duża część energii, która mogłaby być przeznaczona na wybicie się jest zużywana na zapadanie
się stopy w gąbkę (czy co tam jest użyte do amortyzacji). Nie jest to jakaś specjalna wada tego konkretnego buta, ale raczej cecha tego typu butów. Mi to trochę przeszkadza podczas treningów szybkościowych, gdzie schodzę poniżej 4:00/min. Czuję, że brakuje mi prędkości.

[nokaut-offers-box url=’obuwie-do-biegania/damskie-buty-biegowe-nike-air-pegasus-30-599392-518-d25c4463688b215c09e9d83c71f91f4f.html']

Ogólnie
Wygodne buty do długich wybiegań. Nie są przesadzone ani nie krzywdzą biegacza. Jak na buty tak zamortyzowane są zaskakująco wygodne. Długo je wybierałem, więc to naturalne, że będę teraz bronił swojego wyboru, ale z drugiej strony kilkaset km w nich zrobionych jednak udowadnia, że się nie mylę.

Dołącz do grupy aktywnym mam na FB:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

Instagram, tam też jesteśmy:

iloolo

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Jeden komentarz

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: