oceniamy,  produkt

Monitor fitness TomTom Touch [TEST]

Aktywna matka lubiąca gadżety bez oporów testuje nowości sportowej elektroniki. Tym razem w moje ręce wpadł monitor fitness TomTom Touch. Wiesz, taka opaska treningowa. Taka mała niepozorna bransoletka. Jakie było moje zdziwienie ile, ona może. Mała ale byk ;-).

Swoją recenzję podzieliłam na funkcje, które ma. Zaczynam od tego co mnie najbardziej „ruszyło”.

SKŁAD CIAŁA

Wystarczy jeden klik, jeden malutki przycisk i już wiesz. Jaki jest poziom twojej tkanki tłuszczowej. Tak wiem są w życiu takie momenty, że informacje o tłuszczu mogłyby dalej pozostać wielką tajemnicą. Bo czego nie masz czarno na białym, tego nie ma 😉 W sumie w przypadku opaski wyrok jest biały na czarnym wyświetlaczu. Pewnie dokładność pomiaru zrobionego przez opaskę jest mniej dokładna niż mega wypasionej wagi za miliony monet, chociaż może to mój stereotyp. Faktem jest, to że jeśli będziesz ze sobą zestawiać i porównywać wyniki zrobione tym samym sprzętem, masz wiarygodny punkt odniesienia. Czy działania które podejmujesz przynoszą efekty. Urządzenie daje ci także wiedzą o poziomie tkanki mięśniowej, żeby nie było że to taka straszna paskuda.

WBUDOWANY CZUJNIK TĘTNA

Monitor fitness TomTom Touch ma wbudowany czujnik tętna. Tak, tak mierzy tętno z nadgarstka. Nie potrzebujesz dodatkowych pasków, srasków… Kiedyś próbowałam z takim paskiem na klatce piersiowej biegać. Dla mnie to była masakra. Kto wie ten wie, kto nie to za chwilę się dowie. Mam bardzo wrażliwą skórę. Mega uważam na szwy lub metki w ubraniach. Pas z pulsometrem bardzo mi zalazł za skórę. Konkretnie ją otarł i podrażnił. Poza tym bardzo mi przeszkadzał. Możliwe, że złej baletnicy rąbek u spódnicy. Cóż począć, nie lubię i już. Dlatego czujnik tętna w opasce dla mnie bomba. Powoduje on, że opaska bardzo dokładnie może sprawdzić twoją aktywność w ciągu dnia.

STAŁE ŚLEDZENIE AKTYWNOŚCI

Aktywność na treningu, to jedno. Ilość ruchu w ciągu całego dnia, to drugie. Monitor fitness jest dyskretny i niepozorny. Spokojnie możesz go mieć na nadgarstku przez całą dobę. Pasuje nie tylko do stroju sportowego. Myślę, że ma to duże znaczenie szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnym trybem życia. Dla osób, które chcą zacząć na przykład od 10 tysięcy kroków dziennie. Lub wyznaczyć sobie jakiś konkretny dystans do zrobienia każdego dnia. Urządzenie zmierzy aktywność. Pokaże realizację ustawionych dziennych założeń. Pozwoli porównać postępy. Wystarczy, że synchronizujesz monitor fitness z aplikacją TomTom Sports i bez problemów prześledzisz swoje wyniki na przestrzeni czasu.

Uważam, że takie stałe stałe monitorowanie aktywności może bardzo zmotywować do działania i do dalszych postępów.

CHCESZ KUPIĆ ZEGAREK lub OPASKĘ TOMTOM?
skorzystaj z KODU RABATOWEGO:
*ZEGARKI mamyruszamyspark75
*OPASKA mamyruszamytouch50
www.ttstore.pl 
MONITORUJ TRENINGI I ŚLEDŹ STATYSTYKI

Opaska ma funkcję „tryb sportowy” dzięki, któremu możesz rejestrować konkretne treningi, a później porównywać w aplikacji TomTom Sports statystyki.

Gdy jesteś już zaawansowany w aktywnościach sportowych raczej powinieneś sięgnąć po zegarek sportowy np. TomTom Spark 3  (zegarek testowałyśmy w trakcie przygotowań do maratonu Zegarek sportowy GPS TomTom Spark 3, czyli muzyka i tętno w nadgarstku. [TEST] )

OPASKA POINFORMUJE CIĘ O POŁĄCZENIACH TELEFONICZNYCH I SMS-ach

Opaska „mówi” ci, że dzwoni telefon albo przyszedł SMS. Niezły bajer. Lojalnie uprzedzam, że nie powoduje, to że szybciej znajdziesz telefon w czeluściach swojej torebki.

 

 

 

Dołącz do grupy aktywnym mam na FB:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

 

Instagram, tam też jesteśmy:
iloolo11169053_10205109642593257_978717547_n

komentarze 3

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: