biblioteka,  desery/przekąski,  JEDZENIE

Proste domowe lody z mango i banana. [PRZEPIS]

Ostatnio wpadła w moje ręce książka Zdrowe lody. 75 łatwych przepisów.” Przeglądaliśmy ją z Olkiem i Alką w wolny dzień. Takie wiesz „święto lasu”? Nie wiesz czemu święto i czemu lasu? Święto, bo w kalendarzu czerwona kartka. Lasu bo wszystkie sklepy zamknięte. Ogólnie nie mam z tym problemu, że jak kalendarz wali czerwoną liczbą po gałach, to wszelkie sklepy zamknięte. Tylko dlaczego gdy my mamy ochotę zrobić LODY? A w domu brak składników.

[nokaut-offers-box url=’/pozostale-ksiazki/zdrowe-lody-75-latwych-przepisow-9788324045488.html']

Więc oglądaliśmy, przeglądaliśmy i ślinkę oblizywaliśmy. Lodów jak nie było, tak nie było. Przepisy zaproponowane w książce przez Christine Chitnis zgodnie z tytułem są proste w wykonaniu. Zadowolą miłośników klasyki, pożeraczy green monsterów, fanów sorbetów czy coffeeloverów…

No ale przecież matka z obstawą, nie taka aby czegoś nie wymyśliła. Prawda? Postanowiliśmy zrobić swój własny miks. Tym oto sposobem powstały LODY o smaku MANGO-KOKOSOWO-BANANOWYM. Pyszka.

Składniki:

  • dojrzałe mango
  • dojrzały banan
  • jeden kubeczek mleka kokosowego (tak mi się zdaje około 200 ml)

Wykonanie nic prostszego. Owoce obrać i zmiksować dokładnie z mlekiem kokosowym. Całość wrzucić do zamrażarki na około 3 – 4 godziny, aby lody stężały.

Wypróbujcie ten przepis, a po więcej inspiracji zajrzyjcie do książki.

 

Dołącz do grupy aktywnym mam na FB:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

 

Instagram, tam też jesteśmy:
iloolo11169053_10205109642593257_978717547_n

Jeden komentarz

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: