biblioteka,  oceniamy

Książki na majówkę. Co warto przeczytać?

Długi majowy weekend sprzyja wielkim planom, w końcu będzie czas na długo odkładane sprawy w tym odpoczynek. Jeśli nie w czasie na relaks, to w czasie na przykład długiej podróży podrzucam kilka propozycji na poczytania. Są różne, bardzo różne dlatego uważam, że znajdziesz coś dla siebie.

Klikając w proponowany tytuł przeniesiesz się do księgarni virtualo.pl .

 

Ebooki to książki w formie elektronicznej. Zawierają tę samą treść, co książka drukowana. Można je odczytać na specjalnie do tego przeznaczonych czytnikach. Lecz spokojnie, można je czytać na smartfonie, tablecie czy komputerze.

 

CHYŁKA. ZAGINIĘCIE. Remigiusz Mróz

Wydawnictwo: Czwarta Strona
ISBN: 978-83-7976-300-9
Seria: Joanna Chyłka
Język: Polski
Rok wydania: 2015

„Zaginięcie” to dobry thiller prawniczy.

Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje.

Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą…

Fragment książki >>> Chyłka. Zaginięcie

Link do innych ebooków kryminalnych i sensacyjnych w Virtualo >>> ebooki KRYMINAŁ i SENSACJA 

 

 

LAGOM. Szwedzki sekret dobrego życia. Lola A. Akerstrom

Wydawnictwo: Marginesy
Tłumacz: Natalia Mętrak-Ruda
ISBN: 978-83-65780-63-8
Język: Polski
Rok wydania: 2017

Stwórz swój własny przepis na szczęście.

Poznaj LAGOM, czyli szwedzką zasadę umiaru, według której ani nadmiar, ani brak nie dają zadowolenia. Lagom, czyli dokładnie tyle, ile trzeba, to poszukiwanie harmonii, właściwych proporcji. To czerpanie radości z małych rzeczy, pielęgnowanie związków, okazywanie szacunku sobie, innym oraz przedmiotom, które nas otaczają.

Media okrzyknęły lagom najgorętszym trendem 2017 roku.

Zostawię tu fragment książki, uważam, że po nim możesz odpowiedzieć sobie czy ta książka jest dla ciebie.

” Oto jak zaprosiłam lagom do swojego życia. Stałam się lepszą słuchaczką. Odrzuciłam przelotne diety na rzecz zdrowszego podejścia do jedzenia. Teraz jem rozsądnie i z umiarem. Zmniejszając ilość ubrań, które noszę, i kosmetyków, których używam, pozbyłam się niepotrzebnego, dość powierzchownego stresu. Kupuję mniej, ale inwestuję w dobrą jakość. Wyrobiłam też w sobie zdrowy nawyk oszczędzania. Moimi przyjaciółmi są zasady sortowania, napełniania i przerabiania. Używam przedmiotów tak długo, jak to możliwe. Lagom czyni z nas bardziej uważne istoty, w harmonii z naszym ciałem i potrzebami. Oto prawdziwy szwedzki sekret dobrego życia. Koniec końców, wszyscy zbyt długo byliśmy nieszczęśliwi: czy nie czas na zmianę?”

Fragment książki >>>  LAGOM

 

MODOTERAPIA Antonina Samecka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Pascal
ISBN: 978-83-8103-028-1
Język: Polski
Rok wydania: 2017

Autorka książki Antonina Samecka jest założycielką i projektantką marki Risk made in Warsaw. W książce zdradza swój przepis na modę.

W tej książce znajdziesz prostą instrukcję obsługi mody. Dowiesz się, co zrobić, by ubrania dodawały ci pewności siebie. Jak ubranie wpływa na emocje? Czy ubrania mogą zmienić osobowość? Czy moda pomaga w osiąganiu celów?

Książka jest doskonałą inspiracją do pracy nad swim osobistym stylem i wizerunkiem. Pomoże ci złapać dystans do ciągle zmieniających się trendów w modzie.

Fragment książki >>> MODOTERAPIA

 

 

BECOMING. Moja historia. Michelle Obama

Wydawnictwo: Agora
Tłumacz: Dariusz Żukowski
ISBN: 978-83-268-2753-2
Język: Polski
Rok wydania: 2019

Biografia. Michelle Obama zaprasza nas do swojego świata. Porządkuje doświadczenia, które ją ukształtowały. Zaczyna od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy musiała pogodzić macierzyństwo z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata. Swoje zwycięstwa i porażki, zarówno te publiczne, jak i prywatne, opisuje z niezawodną szczerością i wielkim humorem, opowiadając historię swego życia.

Książka jest ciepła i odkrywcza, bardzo intymna.

Fragment książki >>> BECOMING

 

CZUJĄC. Rozmowy o emocjach. Agnieszka Jucewicz

Ważne jest, żeby mieć taką przestrzeń w głowie, w której można myśleć o tym, co się czuje.

Agnieszka Jucewicz, autorka bestsellerów „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” i „Wybieraj wystarczająco dobrze”, w 17 mądrych i poruszających rozmowach z wybitnymi znawcami ludzkiej psychiki – psychologami i psychoterapeutami: Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Bloomem, Cezarym Żechowskim i seksuologiem Andrzejem Depko bierze na warsztat uczucia i stany: wdzięczność, miłość, zazdrość i zawiść, poczucie winy i krzywdy, lęk, złość, radość, pokorę, stratę, współczucie, wstyd, nudę, euforię, namiętność, bliskość, przyjemność i smutek.

Fragment książki >>> CZUJĄC

 

 

 

Śledź nas na insta, tam znajdziesz więcej inspiracji:

ILONA  >>>  ilona_z_mamy_ruszamy

OLA  >>>  ola_z_mamy_ruszamy

 

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: