biblioteka,  oceniamy

Książka na uszach – zabójca nudy na długich wybieganiach.

Przyznam szczerze, że gdy w Polsce zaczęły pojawiać się audiobooki, podeszłam do nich trochę jak do jeża. Niby super, niby ok, ale książka to książka. Książki się czyta a nie słucha. W takim przekonaniu trwałam dość długo… do momentu gdy moje życie przyśpieszyło i musiałam zacząć wybierać. Okazało się, że czytanie szybko spadło z listy priorytetów i było raczej luksusem, na który mogłam sobie pozwolić raz na jakiś czas. Wtedy uświadomiłam sobie, że albo zaczynam słuchać przy okazji, albo… nie mam nic.
I wiecie co? To była miłość od pierwszego usłyszenia i wcale nie zabiła miłości do literatury drukowanej czy wypuszczonej w postaci ebooka. Audiobooki okazały się genialną alternatywą.

Ich zalety doceniłam na treningach biegowych. Zimą, gdy biegania było dużo, treningi były długie i obfite w kilometry audiobooki ratowały mi życie. Nigdy nie biegam z muzyką, bo mniej czy bardziej świadomie pozwalałam by muzyka dyktowała tempo mojego treningu. Kiedyś postanowiłam, że wybiorę audiobooka, bo przecież tam nie ma rytmu, zmienności, a jest treść, która pozwoli myślom uciec gdy ciało ma dość.

Gdy wypadały mi w planie długie wybiegania przed ultra wiedziałam, że znikam z domu na 4- 5 godzin, czasem nawet więcej. Czasem trzeba było przebiec 40, czasem 50 km… to taki idealny dystans na jednego audiobooka. Szukałam pozycji trwającej ok 5h i na jednym treningu wciągałam go od deski do deski. Czasami jak kończył się trening, a audiobook trwał w najlepsze gotowa byłam dokręcić nadprogramowe kilometry, żeby tylko skończyć.

W związku z tym, że przerobiłam ich kilkaset, zostawiam Wam kilka inspiracji. Dziś skupiam się na motywacji i rozwoju osobistym. Tego typu poradników jest bardzo dużo i wiem jak trudno wybrać te najbardziej inspirujące. Dzięki wskazówkom zaczerpniętych z tych audiobooków nauczysz się bardziej rozumieć siebie, ustalać priorytety, odpowiednio się motywować i stać się lepszym biegaczem… a to wszystko podczas biegania!

Klikając w proponowany tytuł przeniesiesz się do księgarni virtualo.pl

 

Obsesja Doskonałości – audiobook

Wydawnictwo: E-bookowo
Czyta: Dawid Piątkowski
Język:Polski
Data wydania: Sierpień 2017
Rozmiar pliku: 725 MB
Czas: 5 godz. 16 min.

Fragment książki do odsłuchania >>>  Obsesja Doskonałości

Link do innych audiobooków z serii sport i rekreacja w Virtualo >>> audiobooki SPORT i REKEACJA

Bądź niezwyciężony!
Książka poświęcona jest rozwojowi osobistemu sportowca, ale także jego rodziny, trenerów. Autor prezentuje czynniki, które mają wpływ na sukces i motywację. Zdradza sekrety, które mają bezpośredni wpływ na efektywność treningu i wyniki sportowe. Audiobook pokazuje jak pracować nad umysłem, emocjami, nawykami i siłą charakteru, by osiągnąć sukces i spełniać marzenia. To pozycja idealna zarówno dla zawodowców jak i amatorów, którzy stawiają na osiąganie niemożliwych dotąd wyników. To bomba motywacji i wiedzy, którą warto wykorzystać nie tylko w życiu sportowca, ale też w innych dziedzinach życia.

 

Ego vs Ja. Zmieniając siebie, zmienisz przyszłość – audiobook

Wydawnictwo: E-bookowo
Czyta: Dawid Piątkowski
Język: Polski
Data wydania: Sierpień 2017
Rozmiar pliku: 703 MB
Czas: 5 godz. 7 min.

Fragment książki do odsłuchania >>>  Ego vs Ja. Zmieniając siebie, zmienisz przyszłość

Link do innych audiobooków z serii sport i rekreacja w Virtualo >>> audiobooki SPORT i REKEACJA

 

Zmianiając siebie, zmienisz przyszłość!
Audiobook pełen motywacji. Autor skupia się na budowaniu wiary we własne możliwości i pewności siebie. Pokazuje, że sukces to nie dzieło przypadku, ale efekt pracy i konkretnych świadomych, z góry zaplanowanych działań. To swego rodzaju przewodnik pełen wskazówek i z pokazaną drogą do osiągnięcia sukcesu osobistego, duchowego oraz finansowego.

Strategia błękitnego oceanu – audiobook

Wydawnictwo: MT Biznes
Czyta: Janusz German
Tłumacz: Anita Doroba
Język: Polski
Data wydania: 23 września 2015
Rozmiar pliku: 429 MB
Czas: 10 godz. 25 min.

Fragment książki do odsłuchania >>>  Strategia błękitnego oceanu

Link do innych audiobooków z serii sport i rekreacja w Virtualo >>> audiobooki BIZNES

 

Ta książka zmieniła moje życie!
Tytuł tego audiobooka mnie nie zachęcił, sięgnęłam po niego z polecenia. Te ponad 10 godzin… te dwa długie wybiegania… zmieniły moja optykę na rzeczywistość. To audiobook, który uczy patrzeć szeroko, szerzej niż horyzont. Uczy odwagi i wizjonerstwa. Pokazuje co może okazać się pułapką i uczy szukać niszy dla siebie. Pokazuje jak zagrożenia wykorzystywać jako motor do osiągania sukcesu. To książka, która uczy nowego spojrzenia na konkurencję, a właściwie udowadnia, że to co za konkurencję uważasz tak naprawdę nie istnieje, bo Ty masz swój własny błękitny ocean.

 

Skuteczne nawyki. Jak zwyczajni ludzie osiągają nadzwyczajne rezultaty – audiobook

Wydawnictwo: MT Biznes
Czyta: Robert Michalak
Tłumacz: Bartosz Sałbut
Język: Polski
Data wydania: 14 września 2018
Rozmiar pliku: 774 MB
Czas: 14 godz. 4 min.

Fragment książki do odsłuchania >>>  Skuteczne nawyki. Jak zwyczajni ludzie osiągają nadzwyczajne rezultaty

Link do innych audiobooków z serii sport i rekreacja w Virtualo >>> audiobooki BIZNES

Dzięki tym nawykom się wyróżnisz!
6 nawyków, zdaniem autora jedynie 6 nawyków – wypracowanych, wypielęgnowanych daje gwarancję na sukces. Mimo, że jest ich tylko 6 audiobook to ponad 14 godzin wiedzy, którą warto wysłuchać z ogromną uwagą. Każdy nawyk omówiony jet bardzo szczegółowo. Znajdziecie tu wiele przykładów, bardzo przekonujących. Masę inspirujących ćwiczeń i pracę domową, w postaci codziennych praktyk. Audiobook daje Ci także dodatkowe zaplecze w postaci dostępu do profesjonalnego narzędzia oceny, do arkuszy planowania oraz filmów szkoleniowych.

Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia – audiobook

Wydawnictwo: MT Biznes
Czyta: Robert Michalak
Tłumacz: Magda Witkowska
Język: Polski
Data wydania: 12 października 2018
Rozmiar pliku:284 MB
Czas: 4 godz. 58 min.

Fragment książki do odsłuchania >>>  Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia

Link do innych audiobooków z serii sport i rekreacja w Virtualo >>> audiobooki BIZNES

Bądź Panem Swojego Czasu!
Jeśli chcesz być biegaczem długodystansowym to potrzebujesz sporo wolnego czasu. Dlatego podstawa to umiejętność kontroli czasu i zarządzania nim. Dlatego ten audiobook to idealny wstęp do pracy nad czasem. Jakość naszego życia zależy w ogromnym stopniu od tego jak zaplanujemy swój czas. Autor tłumaczy słuchaczowi jak ważne jest to by każdy projekt miał swój czas i określone ramy. Pokazuje zestaw konkretnych rozwiązań, które  stworzą warunki dla optymalnej produktywności, dzięki której życie zmieni się raz na zawsze.

Śledź nas na insta, tam znajdziesz więcej inspiracji:

ILONA  >>>  ilona_z_mamy_ruszamy

OLA  >>>  ola_z_mamy_ruszamy

 

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: