Kryzys w związku po narodzinach dziecka.

4. Chwila tylko dla Was.
Jak się da poproście o pomoc mamę, koleżankę lub nawet zainwestujcie w nianię. Wyskoczcie raz na jakiś czas na wspólny spacer, kolację, nawet jeśli restauracja jest pod blokiem. Zróbcie coś tylko dla siebie, bez dziecka / dzieci.

5. Wykreślcie z kalendarza ciche dni.
Kiedy jest słabo w zwiazku to najpierw lecą gromy, potem nastaje cisza. Nie fundujcie sobie atrakcji w postaci cichych dni. Wtedy każde z Was ubiera cudze myśli w swoje słowa. Próbujcie rozmawiać, nawet jeśli nie będzie miło. Postarajcie się zawsze rozmawiać i słuchać partnera tak jak sami chcieli byście, być wysłuchani. Jeśli nie chcecie wyrzutów to sami ich nie róbcie. Nie oceniajcie siebie wzajemnie, ale nazywajcie fakty i swoje uczucia.

6. Seks.
Jeśli go nie ma to znajdźcie przyczynę. Nie ma sytuacji nie do rozwiązania. Najczęściej przyczyną braku chęci z jej strony jest zmęczenie. W takiej sytuacji nalepszym afrodyzjakiem jest zaangażowanie się partnera w obowiązki domowe. U kobiety ochota na sex wzrasta wraz ze wzrostem wkładu partnera w rodzicielską rutynę. Czym wkładu jest więcej i partnerka jest mniej zmęczona tym ma więcej energii na namiętność w łóżku. Nie ma nic bardziej seksownego niż facet zmywający gary… tylko w fartuszku 🙂

7. Dziękuję, proszę… PRZEPRASZAM!
Są takie słowa, które przez gardło przechodzą ciężko, a mogą tak wiele. Często jest tak, że o nich zapominamy, albo udajemy, że użyliśmy. Wypowiadamy je rzadko, jak byśmy bali się, że ich najużyjemy. A przecież uprzejmości nie można przedawkować? To trzy słowa, które są takie zwykłe, a potrafią zdziałać rzeczy niezwykłe.

Pamiętaj!

Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Traktuj innych tak, jak sama chciała byś być traktowana.

Te dwie życiowe prawdy są tajną bronią na każdy kryzys.


Sporo czasu poświęciłam na to, by napisać ten artykuł. Teraz liczę na Ciebie, bo tworzę to miejsce również z myślą o Tobie. Bądźmy w kontakcie:


Ilona, mama, trener

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

9 thoughts on “Kryzys w związku po narodzinach dziecka.

 • 20/09/2017 at 11:43
  Permalink

  Przekonałam się na własnej skórze, dzieci są fajne, ALE POWINNI ICH MIEĆ TYLKO CI, CO MAJĄ JAKĄKOLWIEK POMOC, potem się rodzi depresja, to jest chore… NIE MA POMOCY, SINGIELSTWO JEST NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE.. bo chyba pobyt w psychiatryku nie jest opcją nie.. PRZESZŁAM TO I WIEM:) także singielki ze wszystkich krajów ZJEDNOCZCIE SIĘ W OBRONIE TEGO BŁOGIEGO STANU JAKIE JEST SINGIELSTWO:)

  Reply
 • 22/09/2017 at 12:42
  Permalink

  Trochę przesady, troche ogolnikow, troche banalu. Za brak chęcina seks w przeważającej części odpowiadają hormony więc to ze facet pomoże w domu na niewiele się zda.

  Reply
 • 22/09/2017 at 16:21
  Permalink

  Najlepsze dla związku jest wprowadzenie osoby trzeciej. Co jakiś czas. Związki się rozpadają, bo każdy chce od czasu do czasu mieć seksik z kimś innym. Serio. Choćbyśmy nie wiem jakie teorie snuli, to chodzi właśnie o to. A dziecko, nie dziękuję. Chcemy oglądać świat i być wolni.

  Reply
  • 23/09/2017 at 13:14
   Permalink

   A na starosc samotni, bez wsparcia i pocieszenia.

   Reply
 • 26/09/2017 at 22:21
  Permalink

  Matko kto tu pisze te komentarze… co jeden to lepszy…

  Reply
 • 03/10/2017 at 10:58
  Permalink

  Jeśli to tak wyglada – nie byłoby dzieci na świecie – tekst masakra !

  Reply
  • 05/10/2017 at 08:25
   Permalink

   Niestety tak często wygląda życie. Życzę Tobie samych cudownych chwil w związku i macierzyństwie. Pozdrawiam cieplutko.

   Reply
 • 04/10/2017 at 21:08
  Permalink

  Artykuł trafiony w samo sedno, ale dzieci to najwspanialsze co może być. Chociaż jesteśmy wściekli bo chce nam się spać a oni wstają w nocy, bo właśnie nałożyliśmy coś fajnego czystego a już nas ochlapaly zupa itd. To każde ich wypowiadane słowo i przytulenie się do nas jest czymś niesamowitym. Gdybym miała wybierać jeszcze raz bycie singlem a bycie mamą wybralabym bycie mamą.

  Reply
  • 05/10/2017 at 08:27
   Permalink

   O jasne, że dzieci to najwspanialsze co w życiu udało nam się zrobić. Choć często mam ochotę się spakować i ruszyć na wakacje to pewnie gdybym to zrobiła umarłabym z tęsknoty za dzieckiem i mężem, choć czasem doprowadzają mnie do szału 🙂

   Reply

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: