Kryzys w związku po narodzinach dziecka.

1. Wygospodarujcie czas na rozmowę i słuchanie.
Najbardziej udane związki to te, w których partnerzy ze sobą dużo rozmawiają. Zadbajcie o to by Wasze rozmowy nie były tylko lakoniczną wymianą informacji. Dzielcie się ze sobą opiniami i marzeniami. Pamiętajcie także, że po za rozmową musicie się również słuchać. Mówcie o swoich potrzebach i problemach, ale także słuchajcie co mówi do Was partner.

2. Powrót do korzeni.
Przypomnijcie sobie początki. Ten czas kiedy było tak wspaniale. Przecież Wy nadal jesteście tymi samymi ludźmi. Pamietajcie o odrobinie bezinteresownej czułości. Całus w czółko, muśnięcie ręką po plecach, czułe słówko szepnięte do ucha. Mały gest, za który nie oczekujecie od siebie niczego w zamian.

3. Chwila tylko dla siebie.
Choć żyjecie razem czasem potrzebna jest chwila oddechu tylko dla siebie. Po pracy oboje jesteście zmęczeni, nawet jeśli pracujecie w domu. Umówcie się na godzinę tylko dla siebie. Raz jedo raz drugie. Róbcie w tym czasie to na co macie ochotę i nie miejcie za to do siebie pretensji. Jeśli masz ochotę poleżeć to poleż, jeśli malować paznokcie to maluj, jeśli czytać, to czytaj. Tylko niech nikt i nic Ci wtedy nie przeszkadza, bo to Twoja godzina. Jak on chce pograć w motorki na telefonie, niech gra… jego godzina, nic Ci do tego.

Więcej przeczytasz klikając w podstrony na dole strony >>>

Ilona, mama, trener

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

9 thoughts on “Kryzys w związku po narodzinach dziecka.

 • 20/09/2017 at 11:43
  Permalink

  Przekonałam się na własnej skórze, dzieci są fajne, ALE POWINNI ICH MIEĆ TYLKO CI, CO MAJĄ JAKĄKOLWIEK POMOC, potem się rodzi depresja, to jest chore… NIE MA POMOCY, SINGIELSTWO JEST NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE.. bo chyba pobyt w psychiatryku nie jest opcją nie.. PRZESZŁAM TO I WIEM:) także singielki ze wszystkich krajów ZJEDNOCZCIE SIĘ W OBRONIE TEGO BŁOGIEGO STANU JAKIE JEST SINGIELSTWO:)

  Reply
 • 22/09/2017 at 12:42
  Permalink

  Trochę przesady, troche ogolnikow, troche banalu. Za brak chęcina seks w przeważającej części odpowiadają hormony więc to ze facet pomoże w domu na niewiele się zda.

  Reply
 • 22/09/2017 at 16:21
  Permalink

  Najlepsze dla związku jest wprowadzenie osoby trzeciej. Co jakiś czas. Związki się rozpadają, bo każdy chce od czasu do czasu mieć seksik z kimś innym. Serio. Choćbyśmy nie wiem jakie teorie snuli, to chodzi właśnie o to. A dziecko, nie dziękuję. Chcemy oglądać świat i być wolni.

  Reply
  • 23/09/2017 at 13:14
   Permalink

   A na starosc samotni, bez wsparcia i pocieszenia.

   Reply
 • 26/09/2017 at 22:21
  Permalink

  Matko kto tu pisze te komentarze… co jeden to lepszy…

  Reply
 • 03/10/2017 at 10:58
  Permalink

  Jeśli to tak wyglada – nie byłoby dzieci na świecie – tekst masakra !

  Reply
  • 05/10/2017 at 08:25
   Permalink

   Niestety tak często wygląda życie. Życzę Tobie samych cudownych chwil w związku i macierzyństwie. Pozdrawiam cieplutko.

   Reply
 • 04/10/2017 at 21:08
  Permalink

  Artykuł trafiony w samo sedno, ale dzieci to najwspanialsze co może być. Chociaż jesteśmy wściekli bo chce nam się spać a oni wstają w nocy, bo właśnie nałożyliśmy coś fajnego czystego a już nas ochlapaly zupa itd. To każde ich wypowiadane słowo i przytulenie się do nas jest czymś niesamowitym. Gdybym miała wybierać jeszcze raz bycie singlem a bycie mamą wybralabym bycie mamą.

  Reply
  • 05/10/2017 at 08:27
   Permalink

   O jasne, że dzieci to najwspanialsze co w życiu udało nam się zrobić. Choć często mam ochotę się spakować i ruszyć na wakacje to pewnie gdybym to zrobiła umarłabym z tęsknoty za dzieckiem i mężem, choć czasem doprowadzają mnie do szału 🙂

   Reply

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: