biblioteka,  LIFESTYLE

Jak sprawdzić czy jestem otwarta? [TEST]

Zastanawiałeś się kiedyś czy jesteś osobą otwartą czy raczej masz zamknięty umysł? A może tylko ci się wydaje, że jesteś otwarty? Jeśli nawet o tym nie myślałeś zapraszam cię do szybkiego i prostego testu na otwartość.

Co masz zrobić? Wystarczy, że odpowiesz na trzy pytania. Jakie? Już spieszę z nimi.

 1. Czy słucham innych ludzi?

  Słuchanie od słuchania się różni. Czy tak naprawdę słuchasz co inni ludzie mówią? Dlaczego jest, to takie ważne? Ponieważ „głuche ucho” jest oznaką zamkniętego umysłu.

 2. Czy poznajesz rzeczy z różnych światów, czytasz, oglądasz, słuchasz?

  Większość osób odpowiada na to pytanie twierdząco. Schody zaczynają się gdy pojawiają się pytania pomocnicze: opowiedz co zainteresowało cię w książce, którą przeczytałeś w ciągu ostatniego miesiąca? Nie przeczytałeś nic w ciągu ostatnich czterech tygodni? Nic nie szkodzi. Opowiedz zatem co ciekawego usłyszałeś na szkoleniu, wykładzie, webinarze na którym ostatnio byłeś? Te pomocnicze pytania nie są po to aby ci dowalić. Mają pomóc ci przed samym sobą zweryfikować jak w twoim przypadku z otwartością umysłu jest.

 3. Kiedy ostatnio zmieniłeś zdanie na jakiś temat? (taki wiesz ważny, istotny temat)

  Mawia się, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Świat idzie do przodu, to że kiedyś uważano że ziemia jest łaska nie oznacza, że dalej tak jest. Jak jest z tobą? Czy masz ciekawość świata? Czy szukasz? Czy jak konserwa tkwisz w szczelnej puszce?

Człowiek zrobi wiele aby uniknąć trudu myślenia.

Jeszcze masz wątpliwości co do swojej otwartości? Zadaj pytanie najbliższym osobom, takim które cię dobrze znają, czy odbierają cię jako otwartą osobę czy twoja postawa raczej wydaje im się zamknięta?

O co chodzi z tą całą otwartością? Jest nam niezbędna do bycia KREATYWNYM. Chcesz wiedzieć więcej posłuchaj w STORYTEL.

Daj znać czy tego rodzaju posty będą dla ciebie przydatne? Szukamy z Iloną tematów, obszarów, które będą dla ciebie interesujące. Będę wdzięczna za każdy komentarz.

 


Sporo czasu poświęciłam aby powstał ten tekst. Teraz liczę na Ciebie, bo tworzymy, to miejsce również z myślą o Tobie. Bądźmy w kontakcie:


 

komentarzy 5

 • zyciebezmakeupu

  Z testu wynika, że jestem raczej otwarta 😀 Jednak przy trzecim pytaniu trochę się wahałam. Niby jestem ciekawa świata, poszukuję… ale wciąż jeszcze zdarza mi się tkwić w pewnych schematach i nie umiem się z nich wyzwolić.

 • Marlena H.

  Raczej otwarta, aczkolwiek jeśli mam pogląd na jakąś ważną sprawę to raczej się jej trzymam. Nie zmieniam tak szybko zdania. Przynajmniej nie przypomina mi się abym ostatnio zmieniła podejście do pewnych rzeczy.

 • ula mamonik

  Lubię testy 🙂 Szczególnie takie łatwe. Nigdy nie myślałam że o otwartości świadczy czytanie książek czy dokształcanie się. Tym bardziej że aktualnie czytam książkę himalaisty Adama Bieleckiego „Spod zamarzniętych powiek”. I im dalej jestem – tym bardziej podziwiam faceta i tym bardziej zamykam się w swoim hermetycznym świecie 🙂 Z dala od mrozów i wiatrów – 20 – 40 stopni. Czytam i wiem że to nie dla mnie. Ale jego podziwiam – za jasno wyznaczone cele w życiu i parcie do nich. Przykład kogoś kto poświęcił wiele by osiągnąć to co chce 🙂
  A jeśli mogę podpowiedzieć coś o tematach 🙂 Najlepiej sprawdzić zainteresowania innych ludzi za pomocą narzędzi google 🙂 plannera słów kluczowych 🙂 polecam. Czasami jedno słowo – synonim – wiele zmienia jeśli chodzi o ilość odwiedzających blog osób 🙂 I ten sposób jest bardziej wiarygodny niż komentarze 🙂 Sama zaczęłam w ten sposób sprawdzać tytuły i słowa kluczowe – i widzę dużą zmianę na plus jeśli chodzi o odwiedziny na blogu. Więc po prostu polecam

 • wyrodnamatkablog

  Z pierwszymi dwoma punktami nie mam problemu… Niestety z trzecim problem wystąpił, ciężko jest mi zmienić zdanie na różne tematy – wiem nad czym muszę popracować.

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: