PARENTING

Jak dbać o przekłute uszy dziecka?

Kilka dni przed 6 urodzinami moja mała, no dobra, już nie taka mała B. zarządziła: „W prezencie poproszę nowe uszy” Zbladłam, bo myślałam, że operacje uszu to dopiero na komunie są grane 🙂 Szybko sprostowała, że to jednak o uszko z dziurką się rozchodzi. Odetchnęłam, bo gdyby to drugie to budżet rodzinny mógłby nie podołać.
W każdym razie z lekkim wachaniem  się zgodziłam. Głos mi zadrżał, bo przypomniałam sobie siebie. Miałam 14 lat, a uszy przebijała mi kuzynka, igłą do szycia, metodą na ziemniaka. Brrrrr…potem 2 tygodnie papraniny, bo to upał był, a człowiek z jeziora nie wychodził. A w jeziorze, było…. cholera wie, lepiej nie myśleć.
Z okresu wczesnej wiosny zabieg przełożyłyśmy na końcówkę wakacji. Upał zelżał, młoda była w domu, więc miałam uszy na oku. I tak to oto się stało, że latorośl moja jedyna, w odbiorze mym jeszcze mała jak ziarnko piasku, gapi się na mnie wilekimi gałami, a uszy jej święcą w kolorze rainbow… jaki by to kolor nie był.
Jako matka doświadczona, bo w końcu sama dziur w uszach mam zdecydowanie więcej niż uszu i dziecko moje też „okaleczone” to wiedzę zdobytą, wyczytaną i doświadczeniem potwierdzoną dla potomności zostawiam w odchłani internetów.

Na oczy Wasze składam 8 przykazań troski o ucho z dziurką:

1. Nie pchaj łap brudnych w uszy, bo Ci odpadną.
Niby to takie proste i oczywiste, ale weź powiedz kilkulatkowi, że ma się brudną łapą po uchu nie podrapać, albo psu nie dać paszczy wylizać?  No to tak jak powiedzieć kobiecie, by się nie odzywała. No nie da się. Warto jednak uczulić, że szczególnie w pierwszych tygodniach to warto z łapami trzymać się od uszu z daleka.

2. Uszy w kulturze przechowuj.
Nie grzeb, nie kręć, nie dotykaj! Teraz technologia taka, że do przebijania dochodzi bezdotykowo i gojenie też bezdotykowo może się odbyć. Teraz nie trzeba kręcić kolczykami, by się nie przykleiły. To już nie te czasy, kiedy by być piękną trzeba cierpieć. Zaleca się tylko dwa razy na dobę psiknąć Octaniseptem i nadmiar zebrać chusteczką higieniczną.

Strony: 1 2 3

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: