imprezy,  oceniamy

Ich pierwszy bieg! Dali radę!

No i nadszedł ten czas. Udało się wygrzebać bieg dla 3-latków. Nie ukrywam, że o taki trudno. Szkoda, bo o dobre nawyki trzeba dbać od małego. Mama biega, tata biega, a ja kiedy? – nie raz słyszałam, a argument gdy dorośniesz nie wystarczał…
EPR (Europejska Platforma Recyklingu) w ramach Warszawskich Dni Recyklingu 2014 zorganizowała zawody biegowe dla dzieci. Dzieciaki od przedszkolaków po nastolatki miały okazje rywalizować na wyznaczonych dystansach.

bieg dzieci1

Mamy, ruszamy! błyskawicznie zrobiły przegląd swoich dzieciaków i równie szybko powstała drużyna …Dzieciaki wspierają Mamy, ruszamy!… Szeregi drużyny zasiliły: Ala, Basia, Eliza, Oliwka, Olek i Igor. Maluchy wystartowały w kategorii dla najmłodszych. Aby zdobyć  medal musiały pokonać dystans 50 m. Dały radę! Biegły jak szalone, metę przekraczały unosząc z triumfem dłonie w górę  – jak na prawdziwych zawodach. W końcu były to ich pierwsze zawody… przed biegiem rozgrzewka, po biegu medale i posiłek pobiegowy. Było jak trzeba!

biegdzieci2

Poza bieganiem były też dodatkowe atrakcje. Gry i zabawy: gigantyczne puzzle, malowanie kredą, kolorowanki, quizy o tematyce recyklingu.
W zamian za zużyte baterie każdy uczestnik otrzymał sadzonkę drzewa lub jabłko. Bardzo fajny pomysł. Póki co mamy hodowlę balkonową, ale lada dzień zasadzimy nasze kolejne drzewa!

biegdzieci3

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: