AKTYWNOŚĆ,  lokale,  oceniamy

FootMedica Klinika Zdrowej Stopy – badanie komputerowe stóp

To, że matki założycielki Mamy ruszamy przygotowują się do maratonu, wiecie? Jak nie wiecie, to szybko nadrabiajcie.


Serial „public marathon” czyli droga Mamy ruszamy na start OWM 2017:

#odcinek1 przeczytasz: #100 dni tydzień 1 #odcinek2 przeczytasz#100 dni tydzień 2 #odcinak3 przeczytasz : #100 dni tydzień 3 , #odcinek4 przeczytasz: #100 dni tydzień 4 , #odcinek5 przeczytasz: #100 dni tydzień 5 , #odcinek6 przeczytasz: #100 dni tydzień 6  , #odcinek7 przeczytasz: #100 dni tydzień 7 , #odcinek8 przeczytasz: #100 dni tydzień 8  #odcinek9 przeczytasz: #100 dni tydzień 9 #odcinek10 przeczytasz: #100 dni tydzień 10


 

Często mawia się: jest ryzyko jest zabawa. Lecz my z tych, które wolą minimalizować ryzyko.

Jak to? Czy udział w maratonie nie jest sam w sobie szalony? Może trochę jest w końcu to ponad 42 km do przebiegnięcia. Dlatego dobre przygotowanie treningowe, dietetyczne itp., to dla nas podstawa. Wykonałyśmy kolejny krok. Udałyśmy się do FootMedica Klinika Zdrowej Stopy  aby przebadać nasze stopy. W bieganiu bez stóp ani rusz, oczywiście nie tylko w bieganiu. Tym bardziej warto się przekonać na czym się stoi.

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak ważne są stopy? Wiesz o tym, że jedna czwarta kości człowieka znajduje się w stopach? Niestety wiele osób bagatelizuje wady stóp. Ciekawostką jest, to że często pierwsze symptomy wielu chorób, nieprawidłowego działania ludzkiego organizmu widoczne są na stopach. Jak? Odciski, pęknięcia, zrogowacenia, nie są tylko defektami kosmetycznymi. Mogą oznaczać zmiany w obrębie stawów. różnego rodzaju deformacjach czy chorobach ogólnoustrojowych. Warto zgłosić się do podologa.

PO CO TAKIE BADANIE?

Podologia w Polsce dopiero raczkuje, chociaż na wzmianki o niej można wpaść już w starożytności. Podolog zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem. Więc badanie jest zarówno dla osób, którym coś już dolega jak i dla tych, którzy chcą sprawdzić czy z ich stopami wszystko ok.

Badanie umożliwi ci uzyskać obszerną wiedzę na temat stanu twoich stóp. Uzyskasz wiedzę o ewentualnych odchyleniach (płaskostopie poprzeczne, haluksy, koślawość stóp, skolioza, itp.). Dowiesz się jak rozmieszczone są naciski na „podeszwie”. Jeśli okażę się, że coś jest nie tak z twoimi stopami, zostanie zaproponowana ci metoda leczenia.

JAK WYGLĄDA BADANIE PODOLOGICZNE?

Badanie trwa około godziny (każda z nas po godzinie). Składało się z:

  • rozmowy/wywiadu (wiecie bez rozmowy ani rusz)
  • badania manualnego stóp – sprawdzono ruchomość naszych stawów, stan skóry stóp czy są na niej jakieś odciski, modzele
  • badania na podoskopie, plantokonturografie (nazwy mało mówiące lecz co pewne, to nie boli)
  • badania  na macie tensometrycznej – sprawdzono nacisk naszych stóp na podłoże
  • badania parametrów chodu na ścieżce podometrycznej – wystarczyło po prostu spacerować

Najlepiej będzie jak zobaczycie jak wyglądała nasza wizyta:

PO BADANIU, CO DALEJ?

Oczywiście sprawa jest bardzo indywidualna. Masz w ręku swoje wyniki i zalecenia. Możliwości pewnie jest tyle ile pacjentów. Bardzo ogólnie można powiedzieć, że leczenie jest złożone i ma doprowadzić do korekty ustawienia stopy. W trakcie procesu „naprawy” wykorzystuje się między innymi: indywidualne wkładki korygujące, ćwiczenia, masaże, zabiegi fizykoterapeutyczne.

My mamy już swoje stopy zbadane wzdłuż i wszerz. Teraz piłeczka po naszej stronie. My musimy zastanowić się co zrobić z wiedzą przekazaną po badaniu. Może nie co, bardziej trafne będzie stwierdzenie kiedy, w jakiej kolejności i jak zorganizować plan dnia aby znalazł się czas na nowe „zabawy”.

Zdjęcie zrobione już po wizycie, nasze miny świadczą o dobrej atmosferze w FootMedica i o tym, że to nie boli 😉


POTRZEBUJESZ WYROLOWAĆ TO I OWO?

SKORZYSTAJ Z NASZEGO KODU RABATOWEGO MRbruSUL2017 (-10%) na ROLKI do automasażu

 BLACK ROLL


 

 

Dołącz do grupy aktywnym mam na FB:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

 

Instagram, tam też jesteśmy:
iloolo11169053_10205109642593257_978717547_n

Jeden komentarz

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: