DIETA,  ZDROWIE

Detox sokowy kolorowy, pyszny, zdrowy?

Wakacje, urlopy, wyjazdy, rozjazdy… No dobra trzeba nazwać, to po imieniu rozpusta żywieniowa. Przecież nie ma czasu na stanie w garach, jest tyle do zrobienia, zobaczenia. U ciebie też tak było? Lecz koniec z tym (i dobrze). W ostatnim tygodniu sierpnia powiedziałyśmy z Iloną basta. Bardzo pomogły mi zdjęcia z weekendowego SpartanRace na Stadionie Narodowym 😉 Powiedziałyśmy stop i co dalej?

Potrzebowałyśmy restartu. W czasach studenckich gdy człowiek potrzebował wyczyścić twardy dysk, zbierało się bandę i szło na grubą imprezę. Tylko tym razem chodzi aby nie było grubo. Ma być szczupło, zdrowo i lekko. Na ratunek przyszedł the cold pressed juices ze swoim detoksem sokowym.

CZYM JEST DETOX SOKOWY?

Detoks sokowy, to nie dieta. Przez dietę rozumiem sposób odżywiania. Trafniejszym określeniem na detoks będzie post w trakcie, którego spożywasz tylko soki i wodę. Celem takiego postępowania jest odciążenie układu pokarmowego. Pewnie dla wielu osób będzie, to czas na wyeliminowanie z diety przetworzonych produktów, rzeczy które szkodzą. Twój organizm ma mieć możliwość na oczyszczenie.

Zdrowe odżywianie, to codzienność Mamy ruszamy (Ilona & Ola) więc po co nam oczyszczanie? Urlop, wakacje rządzą się swoimi prawami. Dlatego potrzebne było sprzątanie.

DETOKS SOKOWY DLA KOGO?

Zacznę od tego dla kogo on nie jest? Nie jest  dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących. Osoby z chorobami nerek i wątroby również powinni sobie darować. Jeszcze diabetycy nie sięgajcie po to rozwiązanie.

Reszta świata może rzucać się na sokowe pyszności.

JAK DŁUGO BYĆ NA DETOKSIE?

Lubię tak zaczynać …. to zależy. Lecz to naprawdę zależy od wielu czynników. Do wyboru jest kilka opcji. 1 dzień, 3 dni, 5 dni i dłużej.

  • 1 dzień – szybko rest jak szybki skok w bok ze śmieciowym jedzeniem. Rachu ciachu i po sprawie
  • 3 dni – grzeszyłaś dłużej, a efekty widać gołym okiem ta opcja jest dla ciebie. Właśnie z tej opcji skorzystałyśmy z Ilony.
  • 5 dni – to już wyższy level. Pięć dni na samych płynach i to bez %.
  • 7 dni i więcej – takie rzeczy pod kontrolą lekarz.

3 dni to bardzo rozsądna opcja, która nie spowoduje że będziesz wyrywać dzieciom z rąk jedzenie.

W TRAKCIE DETOKSU.

Zaskakująco było z nami dobrze. Ogólne samopoczucie na plus. Trzeciego dnia obie odczuwałyśmy ból głowy, a może to przez deszczową i wietrzną pogodę w stolycy? Od drugiego dnia brakowało „treści” w brzuchu. Kto nas zna wie, że jemy zdrowo lecz duuuużo. Detoks ma to do siebie, że jest dużo lecz wszystko w płynie. Jelita przyzwyczajone, że ciągle coś do nich dorzucamy. Lekkie uczucie głodu też się pojawiło.

Podsumowując nie było wcale tak strasznie jak myślałyśmy, że będzie. Czyli nie taki detoks straszny jakie o nim mamy wyobrażenie.

JAK POMÓC OCZYSZCZANIU?

PO DETOKSIE.

Trzy dni detoksu to dużo i nie dużo jednocześnie. Nie było jakoś super trudno lecz nie było też turbo przyjemnie. Detoks był ok. Fajne jest, to uczucie po. Po pierwsze „dałam radę” jestem mistrzem. Po drugie „jakie jedzenie jest dobre”. Smak jest bardziej odczuwalny. Cieszysz się i delektujesz każdym kęsem.

Po detoksie dużo prościej wrócić na dobre, przedwakacyjne tory. Soki the cold pressed juices tak nam zasmakowały, że we wrześniu skusiłyśmy się na subskybcję (chcesz więcej wskakuj na stronę thecoldpressedjuices.com.pl). Nie ukrywam, że wyciągnięcie zdrowego gotowca z lodówki jest takie przyjemne i proste. Zwyczajnie w natłoku wrześniowych obowiązków zawodowych, domowych o szkolnych nie wspomnę (w każdym domu pierwszak, szok jak ten czas leci) pomoc potrzebna była od zaraz.

 

 

 

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: