imprezy,  PARENTING

Cztery rezydencje królewskie w listopadzie za darmo.

Nie samym sportem Mamy ruszamy żyją. Wpadłam na informację o fajnej akcji, z której może skorzystać cała rodzina, dlatego pomyślałam, że skoro mnie ona zainteresowała może zainteresuje też was. Co to za akcja? „DARMOWY LISTOPAD” 2019 w czterech królewskich rezydencjach. Już śpieszę ze szczegółami.

Po raz ósmy Rezydencje Królewskie:

  • Muzeum Łazienki Królewskie,
  • Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum,
  • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,
  • Zamek Królewski na Wawelu

zapraszają na „Darmowy listopad”. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Królewski splendor”.

Wyjście do muzeum, zamku itp. dla 4 osobowej rodziny, to spore koszty. Dla przykładu aby wejść w Łazienkach Królewskich do Pałacu na Wyspie zapłacimy za bilet normalny 25,00 PLN, zaś za bilet ulgowy 18,00 PLN. Kolejna atrakcja, to dodatkowe bilety.

Co, gdzie, kiedy?

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

W Łazienkach Królewskich od 3 do 30 listopada 2019 r. zwiedzać można będzie bezpłatnie Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów oraz królewskimi apartamentami; Starą Oranżerię z Teatrem Królewskim, Królewską Galerią Rzeźby i Galerią Rzeźby PolskiejPałac Myślewicki z apartamentami ks. Józefa Poniatowskiego oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa z ekspozycjami stałymi, takimi jak: polski salon myśliwski z XIX-XX w., zwierzęta leśne, ptaki i trofea egzotyczne.

Obiekty otwarte będą od wtorku do czwartku w godz. 10.00-16.00, w piątek w godz. 10.00-18.00, zaś od soboty do niedzieli w godz. 10.00-16.00. Darmowe wejściówki należy odbierać w muzealnych kasach lub bezpośrednio w obiektach.

Po więcej szczegółów zapraszam na stronę >>> Darmowy listopad Łazienki Królewskie

ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE

W 2019 roku bezpłatnie zwiedzać można w Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum ekspozycje stałe, m.in. Apartament Wielki i Apartament Królewski Salą Wielką (Balową), SypialniąSalą CanalettaSalą SenatorskąPokojami Matejkowskimi oraz wystawę czasową Poczet królów Polski. Wizerunki władców na monetach i medalach, umożliwiającą prześledzenie fascynującej ewolucji portretu królewskiego – od średniowiecza (monety piastowskie Bolesława Chrobrego, Bolesława Śmiałego czy Władysława Łokietka) aż po serię wykonaną dla Stanisława Augusta na podstawie słynnych portretów królów z Pokoju Marmurowego, namalowanych przez Marcella Bacciarellego.

W drugiej połowie listopada za darmo będzie można zwiedzić Bibliotekę Królewską – jedyne ocalałe z pożogi wojennej oryginalne wnętrze, Piwnicę WięziennąGalerię Lanckorońskich z obrazami Rembrandta oraz Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej.

Zamek czynny jest od wtorku do soboty w godz. 10.0018.00; w piątki do 20.00; w niedziele – od 11.00 do 18.00Arkady Kubickiego otwarte do 17.00; w piątki do 19.00Ogród Dolny – do 20.00Górny – do 18.00. Zamek nieczynny jest w poniedziałki oraz 1 listopada11 listopada czynny do godz. 16.00.

Po więcej szczegółów zapraszam na stronę >>> Darmowy listopad Zamek Królewski 

PAŁAC KRÓLA JANA III W WILANOWIE

W listopadzie 2019 r. można skorzystać z bezpłatnego zwiedzenia II trasy w pałacu, gdzie zobaczyć można Apartamenty Marszałkowej Lubomirskiej, Pokoje Chińskie i Myśliwskie oraz Galerię Magazynową.

Tegoroczna akcja obejmuje  także zwiedzanie pałacowych ogrodów i wystawy czasowej Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy w Oranżerii, do których bezpłatny wstęp obowiązuje w godz. 9.00–15.00.

Po więcej szczegółów zapraszam na stronę >>> Darmowy listopad Pałac w Wilanowie

ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU
W listopadzie wstęp bezpłatny za Zamek Królewski na Wawelu. Czynne też będą wybrane wystawy.

Zwiedzanie wystaw

nieczynne: w poniedziałki oraz 1 i 11 listopada

Po więcej szczegółów zapraszam na stronę >>> Darmowy listopad Wawel

 

 

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: