Ciasto z kaszy manny bez pieczenia na owsianym spodzie. [PRZEPIS]

No i piękna złota jesień poszła gdzieś w … 😭 przynajmniej w Warszawie. Zrobiło się zimno i zaczęło padać. Dobrze, że mamy na pocieszenie wcześniej przygotowany deser 👉 ciasto z kaszy manny bez pieczenia na owsianym spodzie. Wypróbujcie koniecznie, a jeśli brakuje wam jakichś składników to zapiszcie sobie, żeby było pod ręką.

Składniki na spód:
📌 płatki owsiane górskie 200 g
📌 banany 2 sztuki
📌 masło 20 g
📌 kakao 1 łyżka
📌 daktyle 20 sztuk
Składniki na masę:
📌 kasza manna 250g
📌 mleko kokosowe 500 ml (lub krowie lub roślinne)
📌 sok z pomarańczy
📌 cukier 3 łyżki (ja użyłam kokosowego może być zwykły lub zamiast słodzik).

Daktyle namoczyć w gorącej wodzie przez około 15 minut. W misce zblendować odsączone daktyle, płatki, banany, kakao i masło. Masę wyłożyć do formy i wstawić do lodówki. W garnku zagotować kaszę na mleku. Gdy kasza zacznie gęstnieć dodać cukier i sok z pomarańczy. Dobrze wymieszać. Gdy masa ostygnie przełożyć ją na spód i odstawić do lodówki kilka godzin. Udekorować ciasto owocami. Ja użyłam borówek.

👉 Zrobisz ciasto oznacz mnie na zdjęciu czy instaStories chętnie zobaczę jak wyszło lub daj znać pod zdjęciem na Insta.

View this post on Instagram

No i piękna złota jesień poszła gdzieś w … 😭 przynajmniej w Warszawie. Zrobiło się zimno i zaczęło padać. Dobrze, że mamy na pocieszenie wcześniej przygotowany #deser 👉 ciasto z kaszy manny bez pieczenia na owsianym spodzie. Wypróbujcie koniecznie, a jeśli brakuje wam jakichś składników to zapiszcie sobie, żeby było pod ręką. Składniki na spód: 📌 płatki owsiane górskie 200 g 📌 banany 2 sztuki 📌 masło 20 g 📌 kakao 1 łyżka 📌 daktyle 20 sztuk Składniki na masę: 📌 kasza manna 250g 📌 mleko kokosowe 500 ml (lub krowie lub roślinne) 📌 sok z pomarańczy 📌 cukier 3 łyżki (ja użyłam kokosowego może być zwykły lub zamiast słodzik). Daktyle namoczyć w gorącej wodzie przez około 15 minut. W misce zblendować odsączone daktyle, płatki, banany, kakao i masło. Masę wyłożyć do formy i wstawić do lodówki. W garnku zagotować kaszę na mleku. Gdy kasza zacznie gęstnieć dodać cukier i sok z pomarańczy. Dobrze wymieszać. Gdy masa ostygnie przełożyć ją na spód i odstawić do lodówki kilka godzin. Udekorować ciasto owocami. Ja użyłam borówek. 👉 Zrobisz oznacz mnie na zdjęciu czy instaStories chętnie zobaczę jak wyszło. —- #zdrowydeser #zdroweciasto #zdroweprzepisy #zdrowojem #zdrowadieta #tarta #zdroweslodycze #zdrowesłodycze #ciasto #ciacho #słodkości #ciastodomowe #zdrowakuchnia #fitciasto #placek #podwieczorek #bezpieczenia #legalneslodycze #zdrowo #przepis #kaszamanna #płatkiowsiane #platkiowsiane

A post shared by Ola Sulej-Dąbrowska, Warszawa (@ola_z_mamy_ruszamy) on

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: