AKTYWNOŚĆ

Bezpłatne treningi biegowe – BIEGAM BO LUBIĘ 2017

W ramach akcji Biegam bo lubię, kolejny rok z rzędu, Fundacja Wychowanie przez Sport rozwija czerwony dywan u stóp amatorów biegania. Dzięki tej inicjatywie bieganie, które jest najprostszą formą ruchu, staje się jeszcze bardziej dostępne i przede wszystkim bezpieczne. Uczestnicy mają możliwość nieodpłatnego korzystania z profesjonalnych pełnowymiarowych bieżni lekkoatletycznych, a treningi prowadzone są przez profesjonalnych trenerów.

“W tym roku sezon biegowy na polskich stadionach zaczynamy nietypowo, bo w Prima Aprilis, ale uwierzcie, to nie będą żarty. Oferujemy wszystkim bezpłatny dostęp do stadionów lekkoatletycznych oraz możliwość trenowania pod okiem wykwalifikowanej kadry, którą szkolimy od lat” – zapewnia Paweł Januszewski, prezes Fundacji Wychowanie przez Sport.

Biegam bo lubię to nie tylko puste kilometry. Sandra Cichosz, która koordynuje całą akcję, wyjaśnia: “Nasze zajęcia to nie tylko treningi biegowe. Realizujemy również plan ćwiczeń ogólnorozwojowych, które niezbędne są dla prawidłowego i bezpiecznego biegania. Na biegaczy patrzymy holistycznie. Dbamy o ich wszechstronność i poprawną technikę. Uzupełniamy bieganie ćwiczeniami sprawnościowymi, koordynacyjnymi oraz gimnastyką. ”

Akcja startuje 1 kwietnia i trwa do 5 listopada 207. Przed miłośnikami biegania 33 zabiegane weekendy. Zajęcia odbywają się regularnie.W zależności od lokalizacji, wypadają w sobotę lub poniedziałek. Dokładnie o 9:30, przez 60 minut, bramy stadionów dostępnych standardowo dla zawodowych sportowców otwierają się na amatorów. Trenerzy natomiast realizują konkretną, określoną wcześniej jednostkę treningową. Poziom zajęć dopasowany jest do możliwości grupy. Owalny stadion daje duże pole manewru dla trenera i uczestników spotkań biegowych.

Aktualnie akcja prowadzona jest w 80 lokalizacjach na terenie całej Polski. Organizatorzy jednak nie spoczywają na laurach i poprzeczkę stawiają sobie bardzo wysoko. Z sezonu  na sezon starają się otwierać kolejne stadiony i zachęcać Polaków do podejmowania aktywności fizycznej.

W imieniu Mamy ruszamy serdecznie zapraszamy Was na cykl treningów BIEGAM BO LUBIĘ. W ramach tej akcji spotykamy się z Wami w każdą sobotę o 9:30 na warszawskim AWFie. Punkt 9.30 widzimy się pod wejściem głównym i maszerujemy na bieżnię lekkoatletyczną. Do zobaczenia!

Szczegóły akcji oraz lokalizacje dostępne są na: www.biegambolubie.com.pl

Dołącz do grupy aktywnym mam na FB:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

Instagram, tam też jesteśmy:
iloolo11169053_10205109642593257_978717547_n

Mama Basi, trener personalny: - instruktor lekkoatletyki - instruktor kulturystyki - instruktor fitness - trener Blackroll - trener TRX - trener PFS - trener Boot Camp

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: