oceniamy,  produkt

Anatomia funkcjonalna z fizjologią ludzkiego ciała – pierwszy moduł kursu instruktor fitness w Mauricz Training Center,

Mamy ruszamy (Ilona i Ola) na drugie imię mają wyzwanie. Lubimy się uczyć, lubimy poznawać nowe rzeczy. Potem możemy nasze nabyte umiejętności sprawdzać na was 😉 Co tym razem wymyśliłyśmy? Zapisałyśmy się na kurs INSTRUKTOR FITNESS  w Mauricz Training Center . Tak, tak fitness i to obie.

DLACZEGO FITNESS?

Kojarzycie nas z bieganiem, może niektórzy z siłownią, ale fitness? Już śpieszę wyjaśnić dlaczego:

  • wszechstronność – zarówno w pracy jak i w codziennym życiu bardzo przydaje się wiedza i umiejętności z dziedzin wszelakich. Jak to? Pomyśl. Jako matka jesteś nianią, nauczycielką, sprzątaczką, pielęgniarką, agentką do zadań specjalnych, specjalistą do spraw zakupów itd. Pracując z różnymi ludźmi, kobietami, mężczyznami, biegaczami, aktywnymi osobnikami i takimi którzy dopiero starają się zaprzyjaźnić ze sportem warto mieć dla niech wszystkich szeroki wachlarz wiedzy.
  • dla was – jako trenerzy, doradcy żywieniowi, poszukujemy wiedzy, umiejętności aby móc wam lepiej pomagać.
  • świeżość – kurs fitness, to nowi ludzie, zarówno prowadzący (czyli ci od których się uczymy) jak inni uczestnicy zajęć (czyli ci którzy z nami się uczą). Nowi ludzie, to inne spojrzenie. Dzięki temu nie zamykamy się w ramach.
  • opuszczanie strefy komfortu – tak, takie szkolenie to dla nas wyzwanie. Namawiamy was do opuszczania strefy komfortu, żeby nie było, że my jej nie opuszczamy.
PO CO TRENEROWI ANATOMIA?

Kurs rozpoczął się modułem: anatomia funkcjonalna z fizjologią ludzkiego ciała.

Aby pracować z człowiekiem, dokładnie z jego ciałem należy… W sumie należy, to za mało. Masz obowiązek znać anatomię. Dlaczego obowiązek? Jako instruktor, trener bierzesz odpowiedzialność za swojego podopiecznego. Ciało ludzkie, to mnóstwo możliwości lecz także ograniczeń. Trenując ludzi nie możesz im zaszkodzić, a bez znajomości ludzkiego ciała ani rusz.

W trakcie kursu otrzymałyśmy solidną dawkę wiedzy, popartą przykładami z życia. Taka analiza przypadków, bardzo pomaga usystematyzować wiedzę i ułożyć ją w głowie. Wiadomości możemy spokojnie przyswajać z dwóch tomów podręcznika „Anatomia funkcjonalna”, które otrzymałyśmy na samym początku zjazdu (książki wliczone w cenę kursu).

CZY PROWADZĄCY MA ZNACZENIE?

Uczestniczymy w wielu kursach, szkoleniach, webinariach z różnej tematyki i niezależnie od dziedziny jak i formy zauważyłyśmy, że przyjazna atmosfera w trakcie bardzo ułatwia przyswajanie wiedzy. O prowadzącym z polotem i z tym „czymś” nawet nie będę wspominać. Wiesz o co mi chodzi jak piszę „z tym czymś”? Niektórzy ludzie po prostu potrafią i chcą dzielić się wiedzą. Bezsprzecznie taką osobą okazała się Honorata Dziel.

Na www.mauricz.com Honorata Dziel przedstawiono następująco:

„Na co dzień skupia się na indywidualnej pracy z pacjentami, prowadząc Wielkopolskie Centrum Terapii Naturalnych w Poznaniu. Specjalizuje się w diagnostyce według TCM oraz planowaniu indywidualnych programów powrotu do zdrowia wraz z profilaktyką prozdrowotną, wykorzystując fizjoterapię, akupunkturę oraz dietetykę. Pracuje z czołowymi polskimi sportowcami.”

Holistyczne podejście Honoraty do człowieka otwiera oczy, że ból łydki to wcale nie musi być problem z łydką.

CO WSPÓLNEGO Z NAUKĄ MA GOŁA PUPA?

Będąc matką wielokrotnie przekonałam się, że ważniejsze w wychowaniu dzieci jest to co robisz niż, to co mówisz. Dziecku łatwiej zapamiętać gdy czegoś doświadczy, dotknie… tak samo jest z nami dorosłymi. Gdy w trakcie wykładu padło hasło mięsień pośladkowy wielki, łopatka itp. mogliśmy zobaczyć, dotknąć, poszukać na organizmie żywym 😉  Wracając do mięśnia pośladkowego, tak oglądaliśmy gołą pupę. Przecież nic co ludzkie nie jest nam obce.

Za nami pierwszy zjazd i solidna dawka wiedzy, a to dopiero początek. Nie możemy doczekać się kolejnych.

Jakie było zdziwienie uczestników innego kursu w sali obok, gdy cała nasza grupa robiła wygibasy na korytarzu. Nie zmieściliśmy się wszyscy na podłodze w naszej sali lecz przecież, to nie będzie nas ograniczać 😉

Dołącz do grupy aktywnym mam na FB:

cropped-mamy-ruszamy-projekty-proArte-Marta-Machalewska-Maciej-Mech-www.studio-proarte.pl_.jpg

 

Instagram, tam też jesteśmy:
iloolo11169053_10205109642593257_978717547_n

komentarze 2

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: