LIFESTYLE,  oceniamy,  produkt

8 powodów, dla których warto sięgnąć po audiobooki?

Dawno, dawno temu. Za górami, za lasami. W odległej galaktyce… Zaczynając zwyczajnie, nie jak w bajce bo życie to nie bajka. Kilka lat temu uważałam słuchanie audiobooków za zajęcie dla leniwych, przesadnie wygodnych lub tych, którzy mają problem ze składaniem liter.

No i zostałam matką. Matką dwójki dzieci, prowadzącą firmę, o psie nie wspominając. Wraz z matczyną miłością w mym sercu znalazło się również miejsce dla szczerego uczucia do audiobooków. Szczególnie gdy dorwałam się do Storytel.

Ola + audiobooki = WM

Matkę bez najmniejszego problemu można zaliczyć do tzw. multitaskerów. Osób przystosowanych przez naturę do wielozadaniowego podejścia do życia. Zastanawiałaś się ile rzeczy potrafisz robić na raz? Dlatego audiobooki, to wynalazek idealny dla nas. Prawda?

Wiem czego nie potrafię robić jednocześnie. Czytać książek i spać. Gdy wieczorem po dniu wypełnionym obowiązkami brałam książkę najczęściej udawało mi się przebrnąć przez dwie strony i ucinałam komara. Też tak masz? Mój stosik lektur do przeczytania zamienił się w stos. Jedynymi książkami przez strony, których udaje mi się przemykać, to książki dla dzieci oraz książki kulinarne. Literatura dziecięca – czytam dzieciakom przed snem. Przepisy studiuję, aby szukać ciekawych rozwiązań do jadłospisów oraz aby eksperymentować w kuchni.

Potrzeba poszerzania horyzontów, poznawania ciekawych, inspirujących historii czy podtrzymywania zdobytych umiejętności językowych rosła. Człowiek nie taki aby sobie nie poradzić. Znalazłam rozwiązanie, z którego od jakiegoś czasu z Iloną korzystamy. Sprawdzone, więc z czystym sumieniem możemy polecić Storytel.

Plusy audiobooków, które dostrzegłam od kiedy zaczęłam korzystać z serwisu Storytel.

  • idealnie zajmują moją głowę w trakcie wykonywania prac domowych takich jak pranie, gotowanie, prasowanie itp.
  • w trakcie biegania czy treningu na siłowni lub w domu pozwalają się odprężyć i oderwać od problemów dnia codziennego. Unikam wtedy natłoku myśli, które krążą w moim umyśle.
  • po kilku godzinach przed ekranem laptopa czy smartfona audiobooki nie nadwyrężają mojego wzroku
  • bardzo lubię i często czytam dzieciakom książki „papierowe”, taki nasz czas razem przeważnie po całym dniu. Lecz zwyczajnie z racji ograniczeń budżetowych i pojemności mieszkania nie kupujemy 3 książek tygodniowo (taka nam mniej więcej średnia wychodzi). W ramach jednego abonamentu (29,90 PLN) mamy nieograniczony dostęp do biblioteki. Dlatego jest, to rewelacyjne uzupełnienie czytania dzieciom, wspólne słuchanie.

Ala (6-lat) i Olek (8-lat) polecają wam i waszym dzieciakom KLIK


 

  • często tak jest, że jak coś sprawdza się dla dzieci sprawdza się też dla osób starszych. Wypróbowaliśmy streaming audiobooków dla naszej babci, która zwyczajnie z racji wieku ma problemy z wzrokiem. Próbując nic nie traciliśmy, bo przez 14 dni dostęp jest za free. Przekonaj się i KLIKNIJ. Sprawdziło się. Oczywiście babcia potrzebuje, aby ktoś z lepszymi oczami pomógł jej z wybraniem książki mówionej. Później idzie już jak z płatka.
  • dokształcam się. Szczególnie gdy dzieciaki były mniejsze miałam poczucie, że mój mózg zamienia się w papkę przypominającą dziecięcy obiadek. A moje słownictwo ogranicza się do gaga-gugu. Mądry audiobook jest czasami jak zbawienie.
  • szkoła językowa w słuchawkach. Fakt, audiobook nie zastąpi kontaktu z żywym językiem, z drugim człowiekiem lecz pomoże przypomnieć słownictwo, obcować z językiem. A może rozpocznie twoją przygodę z nauką języka obcego? (KLIK)
  • za 29,90 miesięcznie mam otwarte okno na świat. Na rozrywkę, na wiedzę, na przeniesienie się do świata fantazji, romansu, horroru… Tak, w cenie dwóch latte na mieście tyle dobra.

Minusy audiobooków.

  • w trakcie słuchania, szczególnie gdy robisz kilka rzeczy na raz, na to i owo możesz zwyczajnie przymknąć ucho. Twoje bystre oko może wychwyciłoby więcej szczegółów. Kto to wie?
  • oferta audiobooów jest tak szeroka, że często trudno się zdecydować, który wybrać najpierw ;-).

 

Storytel działa na podobnych założeniach co Netflix w przypadku filmów czy Spotify dla muzyki. Wykupujesz abonament, z którego w każdej chwili możesz zrezygnować.

Słuchaj ile chcesz i gdzie chcesz. Nic nie tracisz, wypróbuj za darmo i daj znać jakie są twoje wrażenia. Zostawiam LINK.

 


Sporo czasu poświęciłam aby powstał ten tekst. Teraz liczę na Ciebie, bo tworzymy, to miejsce również z myślą o Tobie. Bądźmy w kontakcie:


 

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: