PARENTING

10 przesądów o ciąży, od których aż włosy się jeżą na głowie.

Zabobony dotyczące ciąży. Kto się z nimi nie spotkał? Na pewno jeśli byłaś w ciąży lub jesteś w niej obecnie masz z nimi do czynienia. Czy tego chcesz czy nie, znajdzie się życzliwa osoba, która cię uraczy mądrością ludową.

Skąd wzięły się przesądy ciążowe? Gdy dostęp do sprzętu, lekarzy, do wiedzy był znikomy ludzie potrzebowali tłumaczyć sobie pewne zjawiska związane z oczekiwaniem na narodziny dziecka. Próbowali szukać ciągów przyczynowo-skutkowych. Dzięki temu powstało wiele kwiatków. Z którymi się spotkałaś? Mój HIT, nr 9 (nie zapomnij kliknąć w drugą podstronę, na wszelki wypadek zostawię tu LINK)

  1. W ciąży rozkwitasz, wyglądasz pięknie urodzisz chłopca. Ciąża odebrała ci urodę, zostaniesz mamą dziewczynki.

Płeć dziecka nie ma nic wspólnego z wyglądem kobiety w ciąży, decydują o tym hormony. Niektórym z nas w stanie błogosławionym pojawiają się plamy na twarzy, inne mają kłopoty z cerą chociaż nigdy wcześniej nie znały tego kłopotu. Są też takie szczęściary, które pięknieją w oczach z tygodnia na tydzień.

  1. Twój brzuch jest okrągły lub opadnięty – będzie dziewczynka. Twój brzuch jest szpiczasty, wręcz możesz nim ukuć jak kolcem – będzie chłopiec.

Kształt brzucha nie ma wpływu na płeć dziecka. Jedyne na co wpływa, to na to jak w ciąży wyglądasz i jak układają się na tobie ubrania.

  1. Piegowata ciężarówka. Będzie dziewczynka.

Nic bardziej mylnego. Wzrost hormonów powoduje po prostu silniejszą pigmentację piegów, które były wcześniej. Bez względu na to czy spodziewasz się chłopca czy dziewczynki.

  1. Gdy kobieta w ciąży zobaczy mysz lub się oparzy w miejscu, w którym dotknie swojego ciała u dziecka pojawi się znamię.

Kto nie słyszał, że kobiety w ciąży nie mogą smażyć, bo jak tłuszcz pryśnie… Nie ma w związku z tym przesłanek naukowych. Wiadomo jednak, że znamiona powstają na skórze przez nieregularną pigmentację. Ewentualnie mają na nie wpływ czynniki genetyczne.

  1. Masz leworęczne dziecko, na pewno w ciąży zamartwiałaś się.

Stres, zmartwienia, lęki nie zależnie od tego czy w ciąży jesteś czy też nie na organizm wpływają źle. Nie mają związku z tym czy dziecko będzie wiosłować łyżką prawą czy lewą ręką. Już mniej więcej w dziesiątym tygodniu życia płodowego, kształtują się preferencje, która ręka jest sprawniejsza. Pewnie wtedy jeszcze wiele kobiet nie jest świadomych, że są w ciąży.

Kolejne przesądy zobaczysz klikając w podstrony na dole strony >>>

Strony: 1 2

komentarze 2

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co o tym sądzisz?

%d bloggers like this: